facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Antroji „Denticija“ konferencija PAŽANGIOJI ODONTOLOGIJA ŠIANDIEN

Antroji „Denticija“ konferencija PAŽANGIOJI ODONTOLOGIJA ŠIANDIEN

Rugsėjo 19 d. IBIS STYLE VILNIUS viešbutyje vyko jau tradicija tapusi odontologinių klinikų grupės „Denticija“ metinė konferencija PAŽANGIOJI ODONTOLOGIJA ŠIANDIEN.

„Denticija“ sukvietė gydytojų odontologų, gydytojų odontologų specialistų, dantų technikų, burnos higienistų ir gydytojų odontologų padėjėjų bendruomenes. Per šimtą dalyvių susirinko išklausyti seminarų įvairiomis specialistams aktualiomis temomis. Konferencijos PAŽANGIOJI ODONTOLOGIJA ŠIANDIEN įžanginį žodį taręs UAB „Denticija“ direktorius Petras Lisauskas pasveikino susirinkusius dalyvius, priminė pagrindinį konferencijos tikslą.

Konferencijos teminės kryptys:

-Vertikalių skilimų etiologija endodontiškai gydytuose ir negydytuose dantyse.
-Įvairių nejautros būdų taikymo odontologijoje praktinis palyginimas.
-Vienmomentės implantacijos privalumai ir trūkumai. Praktikinė patirtis.
-3D rentgeno diagnostinis panaudojimas šiandienos odontologinėje praktikoje.
-Paciento – gydytojo asmenybių santykio įtaka gydymo eigai (Concordance). DISC metodikos nauda, valdant Concordance, Compliance pažeidimo riziką.
-Dentalinė architektūra©. Diagnostinis vaškavimas – šiuolaikinis komunikacijos instrumentas.

Vertikalių skilimų etiologija endodontiškai gydytuose ir negydytuose dantyse

Konferencijos pranešimų ciklą pradėjo UAB „Denticija“ dirbanti gyd. odontologė endodontologė Irma Šlivinskienė. Irma Šlivinskienė skaitė pranešimą apie endontiškai gydytų dantų pergydymo tikslingumą, kokiais kriterijais vadovaujantis reikia atlikti arba atsisakyti endodontinio pergydymo, pristatė vertikalių skilimų etiologiją endodontiškai gydytuose ir negydytuose dantyse, klinikinius simptomus esant vertikaliems dantų skilimams. Gyd. Irma Šlivinskienė kalbėjo apie dažniausiai pasitaikančias klaidas nustatant diagnozę esant vertikaliems skilimams, chirurginius ir konservatyvius diagnostinius metodus nustatyti vertikaliems skilimams ir dentalinio mikroskopo svarbą teisingam diagnozės nustatymui.

Įvairių nejautros būdų taikymo odontologijoje praktinis palyginimas

UAB „Denticija“ dirbantis gyd. anesteziologas reanimatologas Ričardas Peldžius pristatė įvairius bendrinės nejautros būdus, palygino jų taikymą odontologijoje – kam ir kokiais atvejais reikalinga anesteziologinė tarnyba –, informavo apie tarptautines gaires, specialistų draugijų rekomendacijas, Lietuvos Respublikos įstatyminę bazę. Paskaitos metu taip pat buvo kalbama apie nejautros pasirinkimą: ar visada sutaria pacientas, odontologas ir anesteziologas. Buvo aptarti nejautros komponentai: sedacija, analgezija, miorelaksacija, vegetacinių reakcijų slopinimas. Gyd. Ričardas Peldžius pristatė ir aptarė nejautros rūšis: nuo trumpalaikės intraveninės iki bendrinės endotrachėjinės nejautros. Paskaitos metu dalyviams buvo pateikiama informacija apie inhaliacinius ir intraveninius vaistinius preparatus, pacientų atranką, komplikacijų rizikos įvertinimą, apie veiksmų eigą supažindinant pacientus su procedūra, gyvybinių funkcijų stebėjimo procedūros metu svarbą ir dažniausias komplikacijas. Gyd. Ričardas Peldžius pasidalino darbine patirtimi apie paciento stebėjimą po nejautros, prabudimo palatą, išrašymo į namus kriterijus, kitas klinikos patirtis ir ateities perspektyvas.

Vienmomentės implantacijos privalumai ir trūkumai. Praktikinė patirtis

Konferencijos dalyviai aktyviai klausėsi UAB „Denticija“ burnos chirurgo Andriaus Petrausko pranešimo, kuriame gydytojas pristatė vienmomentės implantacijos privalumus ir trūkumus: „vienmomentė dantų implantacija atliekama nedelsiant po danties ištraukimo. Tai yra vienas iš būdų planuojant paciento dantų eilių defektų atstatymą, kurio pagrindiniai privalumai yra greitesnis rezultatas ir minimalus chirurginių procedūrų skaičius. Tačiau šis būdas turi trūkumų, dėl to implantacijos būdo parinkimas yra individualus kiekvienu atveju ir galutinį sprendimą turėtų priimti implantuojantis gydytojas. Dažnas abipusis paciento ir gydytojo noras gydymą atlikti greičiau ir per minimalų vizitų skaičių yra psichologinis veiksnys lemiantis šio būdo pasirinkimą, todėl būtinas papildomas paciento, siunčiančių gydytojų ir informuojančio personalo supažindinimas su rizikomis“ apie vienmomentinę implantaciją pasakojo gyd. Andrius Petrauskas.

3D rentgeno diagnostinis panaudojimas šiandienos odontologinėje praktikoje

Šiuo metu itin aktualią temą konferencijos dalyviams pristatė lekt. dr. Deimantė Ivanauskaitė – 3D ir 2D dentalinės rentgeno nuotraukos. Dr. Deimantė Ivanauskaitė pateikė rekomendacijas, kuriais atvejais siūloma atlikti 3D arba 2D rentgeno nuotraukas, į ką atkreipti dėmesį analizuojant 3D rentgeno nuotrauką, kokie esminiai skirtumai analizuojant 3D ir 2D rentgeno nuotraukas, kokius atvejus diagnozuojant vertėtų siųsti nuotrauką specialisto aprašymui. Dr. Deimantė Ivanauskaitė pristatė konferencijos dalyviams 3D nuotraukos atlikimo teisinius reglamentus, taip pat kalbėjo apie Sidexis programos skirtumus lyginant su dažniausiai Lietuvoje naudojamomis rentgeno nuotraukų programomis, pacientų saugumą atliekant rentgeno nuotraukas, 3D rentgeno nuotraukų atlikimą vaikams, pristatė tai, ko Lietuvoje dar nežinome, bet galėtume išnaudoti turint 3D įrangą.

Paciento – gydytojo asmenybių santykio įtaka gydymo eigai (Concordance). DISC metodikos nauda, valdant Concordance, Compliance pažeidimo riziką

ISM vadybos ir ekonomikos universiteto lektorė Birutė Ruplytė konferencijos dalyviams pristatė itin daug susidomėjimo sulaukusią temą – tarptautiniu mastu sertifikuotą ir taikomą DiSC elgsenos tipuavimo metodiką, kuri leidžia ženkliai palengvinti komunikavimą ir pasiekti geresnių gydymo rezultatų sudarant sąlygas efektyviam gydytojo-paciento bendradarbiavimui: „tam pirmiausia skiriamas dėmesys savo asmeninio elgsenos tipo įvertinimui ir, vėliau, paciento tipo nustatymui. Ilgalaikio gydymo rezultatai ženkliai priklauso nuo paciento elgsenos. Medicinoje COMPLIANCE terminų apibrėžiamas santykis tarp faktinės paciento elgsenos ir specialistų sudarytų gydymo rekomendacijų. Tyrimų duomenimis 12 mėnesių bėgyje tik 50% pacientų laikosi gydytojų nurodymų. Compliance – platus terminas, kurio siauresnis sinonimas CONCORDANCE dažniausiai apibūdina paciento nuostatas sudaryto gydymo plano atžvilgiu. Ar pacientas jį laiko kaip savo sprendimą, ar kaip gydytojo sprendimą, kas atitinkamai lemia tolimesnę jo elgseną. Gydytojui šiandienos praktikoje ypač tampa svarbu suprasti kodėl pacientai elgiasi taip, kaip elgiasi. Gydymo plano sudarymo metu labai aktualu komunikuoti pacientui informaciją, įvertinant jo asmenybės psichologinį tipažą ir atitinkamai pateikti informaciją. Tai lemia ne tik pasitikėjimą gydytoju, tačiau ir tai, kaip gydymo planą priima pacientas“ sako lektorė Birutė Ruplytė.

Dentalinė architektūra©. Diagnostinis vaškavimas – šiuolaikinis komunikacijos instrumentas

Lektorius dantų technikas Rolandas Andrijauskas pranešimų skaitymo metu pristatė diagnostinių modelių analizę, funkcinę diagnostiką, teisingą modelių pozicionavimą artikuliatoriuje, veido lanko analizę Head-Line, vykdė pacientų nuotraukų analizę, kalbėjo apie danties sąkandžio morfologiją.


Konferencija darbą pratęs kitais metais, toliau plėtodama įvairias temas odontologijos srityje dirbantiems specialistams.