facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Tai ko tėvai dažniausiai nežino apie vaikų dantų priežiūrą

Tai ko tėvai dažniausiai nežino apie vaikų dantų priežiūrą

Gyd. odontologė Rasa Briedytė apie dažniausiai pamirštamus dalykus vaikų dantukų priežiūroje.

Ko tėveliai dažniausiai nežino apie vaikų dantų priežiūrą?

Dažniausiai tėveliai nežino, kad vaikams dantukus pradėti valyti reikia vos pasirodžius pirmajam dantukui. Taip pat dažnai nežinoma, kad dantų valymas bus tėvelių atsakomybė iki pat 7-8 metų, o kartais net ir iki 12 metų amžiaus. Svarbu, kad dantų pastoje būtų fluoro. Fluoro ir naudojamos dantų pastos kiekis priklauso nuo vaiko amžiaus ir ėduonies rizikos.

Net ir valantys dantukus tėveliai dažnai nežino, kad vien dantų šepetėlio dažniausiai neužtenka – susiglaudus pieniniams dantukams, jau reikia valyti ir tarpdančius – tam galima naudoti tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlį.

Ką dar svarbu žinoti, rūpinantis savo vaiko dantimis?

Apie šeštuosius metus pradėjus dygti nuolatiniams šeštiesiems dantims (kurie tarnaus visą likusį gyvenimą) reikia juos valyti atskirai – tam skirti specialūs dantų šepetėlio judesiai. Pilnai išdygus nuolatiniams dantims, rekomenduojama juos dengti silantais.

Dantų šepetėlį reikėtų keisti kas 3 mėnesius, ar persirgus infekcine liga.

Dažnas tėvelis taip pat nežino, kad dantų sveikatą lemia ne tik valymas, bet ir valgymas. Vaiko mityba turi didelę įtaką ėduonies atsiradimo rizikai. Svarbu, burnoje pasirodžius dantims, po truputėlį riboti naktinį mažųjų valgymą, po vakarinio dantų valymo reikėtų nieko nebevalgyti ir nebegerti, o jeigu vis tik valgoma, ar geriama, reikėtų pakartoti dantų valymą.

Labai rekomenduočiau nelaukti, kol vaikui suskaus dantuką ir pas gydytoją odontologą pasirodyti iki tol – atvykti profilaktiniam pažintiniam vizitui. Atvykus pas gydytoją jau su problema turime mažiau laiko maloniam ir draugiškam susipažinimui, skausmas diktuoja mūsų vizito eigą ir turime iš karto imtis dantukų gelbėjimo.

Tėveliai taip pat dažnai nežino, kad nederėtų prie vaiko pasakoti apie nemalonias patirtis pas odontologą, nereikėtų vaikui sakyti „nebijok“, nes tokiu būdu parodoma vaikui, kad yra ko bijoti.

Tėveliai apie vaikų dantų priežiūrą dažnai žino labai daug, tačiau net ir didelis žinojimas kartais neapsaugo nuo nežinojimo, tad skatinu atvykti konsultacijai, susipažinti ir tuo pačiu išgirsti apie vaikų dantų priežiūrą iš pirmų lūpų.