facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Vaikų dantų gydymas. Svarbiausia – nepasiklysti!

Vaikų dantų gydymas. Svarbiausia – nepasiklysti!

Didėjantis dantų ėduonies paplitimas vaikų amžiuje kelia vis didesnį susirūpinimą. Vis daugiau mažųjų pacientų bei jų tėvelių praveria gydytojo odontologo duris, skųsdamiesi dantų ėduonimi ar jo sukeltomis komplikacijomis. Siekiant to išvengti svarbu ne tik tinkamai prižiūrėti vaikų dantis, bet ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Apie tai, kaip nepasiklysti ir pasirinkti vaiko dantukų gydytoją kalbamės su vaikų odontologu Artūru Maršalka.

Šiuo metu tiek internete, tiek ir kitose žiniasklaidos šaltiniuose gausu įvairios informacijos apie dantų priežiūros priemones bei gydymo būdus. Kaip žinoti, kuo tikėti?

Deja, dalis informacijos esančios internete ir kitose žiniasklaidos priemonėse apie dantų gydymo būdus ir priežiūros priemones yra klaidinga, neparemta medicinine literatūra ar moksliniais tyrimais ir dažniausiai pateikta žmonių, kurie neturi medicinio išsilavinimo. Todėl norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad tik gydytojas odontologas gali suteikti pačią tiksliausią informaciją. Tačiau net ir čia pacientai dažnai susiduria su dilema: „kokią kliniką ir gydytoją pasirinkti“. Šiuo metu įstaigų, siūlančių odontologines paslaugas vaikams, pasirinkimas tikrai didelis. Savo praktikoje vis dažniau susiduriu su atvejais, kai gydymas buvo atliktas nekokybiškai ir atsirado komplikacijų. Žinoma, kartais komplikacijos atsiranda nepriklausomai nuo suteiktų paslaugų kokybės, tai lemia anatominiai ir fiziologiniai faktoriai. Labai svarbu nepamiršti, kad sėkmingų ir ilgalaikių rezultatų nebus pasiekta, esant netinkamiems burnos higienos įgūdžiams.

Kaip manote, kas dažniausiai lemia netinkamą vaikų dantų gydymą?

Netinkamą pieninių ar nuolatinių dantų gydymą dažnai lemia pačių gydytojų baimė gydyti vaikus, taip pat žinių stoka. Šiuo metu geriausias to pavyzdys – dantų dengimas silatais. Dažnai susiduriu su atvejais, kai silantai buvo uždėti netinkamai, taip pat kai netinkamai buvo įvertinta dantų būklė, dėl ko dantys buvo pažeisti ėduonies. Todėl raginu tėvelius atsakingai rinktis gydymo įstaigą bei joje dirbančius specialistus savo brangiausiems, juk gydymo nesekmės reikalauja daug žmogiškųjų bei finansinių išteklių.

Papasakokite plačiau apie dantų dengimą silantais.

Tinkamai įvertinus ir paruošus danties paviršių bei atlikus reikiamas procedūras, silantai bus efektyvi priemonė, siekiant išvengti dantų ėduonies. Silantai ėduonies atsiradimo riziką sumažina iki 70-80 %. Žinoma, dar vienas labai svarbus faktorius, lemiantis rezultatus, tai vaiko kooperacija ir elgesys gydymo metu. Svarbu pabrėžti, kad silantai nėra medžiaga, kuri tinkamai uždėta tarnaus visą gyvenimą. Veikiant įvairiems burnoje esantiems fiziniams ir cheminiams faktoriams, silantai gali nusidevėti, jų paviršiuje bei kraštuose gali atsirasti defektų, kurie skatina apnašų kaupimąsi. Todėl labai svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, kuris įvertins silantų būklę ir, esant reikalui, atliks jų korekcijas.

Odontologijos klinikoje „Denticija“ Jūs gausite ne tik aukščiausios kokybės paslaugas, bet ir rasite puikią specialistų komandą, kurios darbas paremtas sąžiningumu, nuoširdumu ir svarbiausia – noru padėti.