facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

SVAJONĖS KAINA – BREKETAI

SVAJONĖS KAINA – BREKETAI

Breketai,ortodontinis gydymas

Kreivi dantys – gana dažna problema. Turbūt daugelis  atsimena savo vaikystę, kai reikėdavo nešioti tą nemėgstamą ir nuolat pametamą dantų plokštelę. Nors tėvai kartodavo, kad tai mūsų pačių labui, jų žodžiai nelabai guosdavo…

Dantų lyginimas dabar, kai jau auginame savo mažylius. Ar tai galimybė ryžtis atsisakyti komplekso šypsotis, ar neįgyvendinama svajonė?

Apie tai kalbame su gydytoja ortodonte.

Ar dažnai pasitaiko kreivų dantų anomalijų?

Praktiškai daugiau nei pusė visų žmonių turi kokių nors žandikaulio ar dantų patologijų ir pastebima tendencija, jog šis skaičius tebedidėja. Prieš keletą dienų teko apžiūrėti vieną klasę ir paaiškėjo, kad visiems vaikams reikia ortodonto pagalbos.

Kodėl dantys auga ne taip, kaip turėtų?

Pirmiausia lemia genetika. Jeigu šeimoje nors vienas iš tėvų turi kreivus dantis, vaikui iškyla nemaža rizika, jei abu – beveik 100 procentų, kad vaikas taip pat turės problemų. Labai didelę jtaką taisyklingam dantų augimui daro ir maitinimo tipas kūdikystėje. Jeigu kūdikis maitinamas natūraliai, paprastai su dantukais būna viskas gerai: žandikauliai turi galimybę augti normaliai, tačiau,  jeigu vaikas maitintas dirbtinai, greičiausiai bus sąkandžio anomalija, nes geriant iš buteliuko, čiulpiant kitaip juda žandikaulis. Netaisyklingam dantukų augimui turi įtakos ir žalingi įpročiai: pirštuko, pieštuko čiulpimas, nagų graužimas. Būna vaikų, kurie čiulpia liežuvį.

Kokių dėl to kyla problemų?

Jeigu labai didelė sąkandžio anomalija, kenčia žmogaus dikcija, nes kai yra didelis tarpas tarp apatinių ir viršutinių dantų, žmogui sunku artikuliuoti, o jei tarp jų blogi kontaktai, prasideda ir įvairios ligos, pavyzdžiui, periodontitas ar periodontozė. Būna tokių patologijų,  kada sąkandis iš tikrųjų traumuotas Tuomet dantys ne tik kad nesusikanda, bet ir traumuoja gleivinę arba gomurį. Tai jau ir sveikatos problema. Nors turėčiau pripažinti, jog dažnai ateina gydytis ne tie, kuriems iš tikrųjų reikia, o tiesiog norintys pagerinti savo išvaizdą. Pavyzdžiui, mano pacientė 35 metų moteris atvedė į kliniką savo 13 metų dukrą. Tačiau vėliau persigalvojo ir sumanė breketus nešioti pati, nors dukters dantų būklė buvo blogesnė.

Kokią išeitį pasiūlytumėte suaugusiems žmonėms sprendžiant jų ortodontines problemas?

Geriausiai tiktų breketai. Jie priklijuojami ant dantų ir visą gydymo periodą yra burnoje. Plokštelės tokiems žmonėms nėra labai efektyvios, nes jos gali išspręsti tik kokią nors vietinę problemą – šiek tiek praplėsti, šiek tiek praskirti. Deja, tokiu būdu kontroliuoti dantų perdislokacijos neįmanoma. Be to, suaugusieji ir nelabai toleruoja išimamus aparatus.

Kokių problemų dažniausiai kyla breketus nešiojančiam žmogui?

Sunku išlaikyti burnos higieną, tačiau jei nebus kruopščiai išvalyti dantys. nuo apnašų ir maisto likučių skaudės dantenas, gali gesti dantys Be to, nuolatinis dantų tempimas kelia nemalonių jausmų: veržia, tempia, erzina. Tai ypač pasireiškia per adaptacijos periodą, kuris trunka nuo kelių dienų iki savaitės. Vėliau žmogui tampa lengviau .

Kiek laiko paprastai trunka gydymas?

Jeigu nėra sąkandžio patologijos, vidutiniškai 12 – 14 mėnesių. Bet paskui, kad būtų stabili situacija, reikia nešioti specialų fiksavimo aparatą, vadinamuosius reteinerius. Jie būna fiksuoti iš vidaus priklijuota vielute arba plokštelės tipo reteineriais.

Ar yra kokių nors amžiaus ribojimų?

Amžius neribojamas, daugiau dėmesio kreipiama į dantų būklę. Svarbu, kad nebūtų periodontozės, karieso, būtų gera burnos higiena. Praktiškai,  tiek trisdešimtmetis, tiek keturiasdešimtmetis gali tvarkytis dantis. Deja, pasitaiko dvidešimtmečių, kuriems tenka atsakyti, nes jų dantys yra tiek pažeisti, kad jau negalima taikyti tokio tipo intervencijų.
lr dar vienas įdomus gydytojos pastebėjimas. Kai kurie jos pacientai, kurie dar nebuvo suradę savo antrųjų pusių, nešiodami breketus sutiko sau skirtuosius ir sukūrė šeimas. Taigi, pasirodo, breketai gali padėti surasti laimę.

Mūsų klinikoje ortodontinį gydymą atlieka gydytojos ortodontės Vita Budrienė ir Rolanda Dzedulionienė.