facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Sedacija – dalinė trumpalaikė „narkozė‟ odontologijoje

Sedacija – dalinė trumpalaikė „narkozė‟ odontologijoje

Jei jūsų vaikas neprisileidžia odontologo ir dantų gydymas tampa neišsprendžiamu galvosūkiu, straipsnis apie sedaciją turėtų būti aktualus. Paprastai kalbant, sedacija yra dalinė trumpalaikė „narkozė“. Plačiau apie šią odontologijoje taikomą procedūrą pasakoja „Denticija“ klinikos vaikų odontologas.

Kada reikalinga sedacija

Kartais gydyti vaikui dantis neįmanoma. Vieni pacientai per maži arba per daug neramūs, kad iškęstų procedūrą, kiti neprisileidžia odontologo iš baimės. Tokiais atvejais „Denticija‟ klinikos vaikų odontologai į pagalbą kviečia anesteziologą reanimatologą, kuris atlieka sedaciją.

Ši procedūra turi būti tikslinga, todėl gydytojai bailiukui niekada iš karto nesiūlo sedacijos. Pirmiausia įvertinama vaiko baimė, amžius, ankstesnė gydymo patirtis. Pasitelkdami psichologines gudrybes odontologai daugelį bailiukų prikalbina gydytis ir be sedacijos. Svarbiausia neatidėlioti dantų gydymo, nes ėduonis gali sukelti rimtų komplikacijų.

Sedacija taip pat rekomenduojama, kai numatomas ilgesnis ar sudėtingesnis gydymas, pavyzdžiui, daug dantų pažeisti ėduonies, juos reikia šalinti. Per vieną procedūrą galima gydyti daug dantų, o dažniausiai visus. Sedacija taikoma ir suagusiems pacientams, bet dažniau jos prireikia mažiesiems.

Sedacija nuo dviejų metukų

„Denticija‟ klinikoje taikoma intraveninė sedacija – vaistai suleidžiami į veną. Centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai sukelia į miegą panašią būklę. Pacientas kvėpuoja pats, išlieka kosulio, springimo refleksai.

Intraveninė sedacija atliekama nuo dviejų metukų. Prieš sedaciją su gydytoju reikia aptarti vaiko sveikatos būklę. Nepamirškite perspėti apie persirgtas bei esamas ligas, alergijas, vartojamus vaistus. Jei vaiko fizinė ar psichinė būklė sunkesnė, dantukai retkarčiais gydomi ligoninėje, prižiūrint didesnei specialistų komandai.

Pabunda greitai ir lengvai

Sedacijai naudojami greitai organizme išsiskaidantys vaistai, todėl vaikai paprastai atsigauna greitai ir lengvai. Po procedūros mažieji pacientai būna visiškai sąmoningi. Pasak odontologo A. Maršalkos, viena iš smagiausių akimirkų – iš vaikų išgirsti: „Ar dabar dantukai sveiki? Ar nebeliko „kirminukų?‟.

Po procedūros galima atsigerti truputį vandens, valgyti – po poros valandų. Tą dieną patartina didesnė tėvelių priežiūra.