facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Praradus dantį, jį protezuoti verta kaip įmanoma greičiau !

Praradus dantį, jį protezuoti verta kaip įmanoma greičiau !

Mažos bėdos sunkiai pastebimos, bet lengvai išsprendžiamos, dideles – mato visi, o ištaisyti jas sunku. Norite išvengti kaip įmanoma ilgiau didelių bėdų su dantimis – būtinai jais laiku pasirūpinkite.

Kaip liaudiškoje patarlėje – „Nėra danties, nėra problemos“. Deja nieko panašaus. Mūsų organizmas reaguoja į susidariusią tuštumą. Ir ta reakcija mums nėra palanki. Nepalikite tuštumos, nes organizmas ją užpildys pats sau pridarydamas bėdų.

Pirmiausia pasislenka gretutiniai dantys, tam, kad sudarytų bent kažkokią atramą sukandimo jėgai nukreiptai iš viršutinių dantų (taip vadinamų antagonistų). Įsivaizduojate kaip tai vyksta? Pabandykite įsivaizduoti jei reiktų „šiek tiek“ paslinkti namo pamatus, vos 3-5 milimetrus. Tokio danties stabilumas sumažėja.

 

4-8 nuotraukos. Viršutiniai dantys, praradę atramą, pradeda po truputį leistis. Jie neilgėja, tiesiog tai daro „išlysdami“ iš kaulo. To proceso pasekoje pirmiausia pasimato estetikos pokytis – pasikeičia dantų linija, pradeda matytis danties šaknis, atsiranda dantų jautrumas, dantis pradeda „klibėti“, gali varginti aplinkinių dantenų kraujavimas.

Tokiu būdu šis mūsų šypsenas griaunantis procesas, kaip mes vaikystėje nuo vienos kojos ant kitos žaizdami klases, šokinėja nuo vieno žandikaulio ant kito versdamas mus atsisveikinti su dantimis. Daug žmonių ir Lietuvoje, neturėdami laiko, žinių ar tiesiog noro, nepasirūpina pradžioje mažomis problemomis, o pensiją pasitinka vos su keliais nuosavais dantimis. Kartais šiuos procesus pagreitina periodonto ligos.

Ar toks procesas prasidėjo ir Jums? Pasitikrinkite:

  • Ar jūsų burnoje trūksta danties?
  • Prieš veidrodį apžiūrėkite ar nepakito aplinkinių dantų tarpai, palyginkite su kita burnos puse.
  • Ar gretimi ir viršuje esantys dantys netapo jautrūs karštam/šaltam maistui (tiesiog įkvepiamam orui)?
  • Ar gretimų dantų kakleliai netapo labiau matomi (pamatysite ties dantenomis kitokios spalvos ruožus), nei kitos burnos pusės dantų.
  • Ar nepradėjo kraujuoti gretimų dantų dantenos?
  • Skauda gretimus dantis, ypaš skausmą sukelia karštas/šaltas maistas?
  • Kuo anksčiau atkreipsite dėmesį ir kreipsitės į odontologą, tuo efektyviau sustabdysite dantų praradimo procesą. Ir dar – tuo mažiau tai jums kainuos pinigų.