facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Protinių dantų rovimas

Protinių dantų rovimas – rimta chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami dantys, sukeliantys nepatogumus bei odontologinius susirgimus. Šie dantys išdygsta vėliausiai iš visų dantų, to pasekoje jie gali sukelti daugybę problemų: sąkandžio pasikeitimus, dantų susigrūdimą, greta esančių dantų pažeidimus, cistų formavimąsi, skausmą, patinimą bei infekcijas. Pašalinus problemų keliančius protinius dantis išvengsite periodonto ligų, kurias galėtų sukelti aplink juos besikaupiančios apnašos, taip pat skausmingų dantų ėduonies pažeidimų ar dėl netaisyklingai dygstančio danties susigrūdusių gretimų dantų.


Žinoma, yra išimčių ir kartais nutinka taip, kad protiniai dantys išdygsta pilnai, o gerai prižiūrimi nesukelia jokių problemų. Tačiau tai yra reti atvejai. Dažnai, dėl vietos stokos žandikaulio lanke, protiniai dantys ima dygti šonu, atsirėmę į kitus dantis (retinuoti dantys), o pritrūkus vietos ima stumti greta esančius, anksčiau išdygusius dantis. Dėl šių priežasčių, retinuotų dantų priežiūra yra gana sudėtinga, nes įprastomis priemonėmis juos kokybiškai išvalyti yra itin sunku.

Tyrimai, reikalingi atliekant dantų rovimą

Prieš traukiant protinius dantis, visada atliekami rentgenologiniai tyrimai. Šių tyrimų dėka galima tiksliai nustatyti danties ir aplinkinių struktūrų būklę bei šaknų padėtį. Pacientas yra supažindinamas su galimomis komplikacijomis bei burnos ertmės priežiūra po danties traukimo operacijos.

Dantų rovimo procedūros eiga

Protinių dantų rovimasProtinio retinuoto danties rovimas, gyd. odontologas burnos chirurgas Andrius Petrauskas

Protinių dantų rovimas atliekamas naudojant vietinę arba dalinę nejautrą, todėl pacientas nejaučia skausmo. Vaistams suveikus, profesionalūs „Denticija“ odontologai chirurgai tiksliai ir neskausmingai atveria minkštuosius burnos ertmės audinius bei pašalina numatytą dantį. Būtina žinoti, kad po šios procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kurio metu ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

Kaip elgtis po dantų rovimo

Išrovus dantį, būtina kruopšti burnos higiena. Po danties traukimo reikėtų bent porą valandų nevalgyti, vengti karštų gėrimų ir maisto. Artimiausias kelias dienas patartina rinktis minkštą maistą. Būtina gerti daug skysčių, ir atminti, kad gerti alkoholinius gėrimus draudžiama. Rūkantieji turėtų bent 12 valandų susilaikyti nuo rūkymo. Jei jaučiate skausmą – naudokite įprastus vaistus nuo skausmo, tačiau įsidėmėkite, kad reikėtų vengti aspirino, nes jis skystina kraują, todėl gali prasidėti kraujavimas.

Pilną atmintinę, kaip elgtis po danties rovimo, skaitykite čia. Atmintinę paruošė mūsų klinikoje dirbantis odontologas burnos chirurgas Andrius Petrauskas.

Jeigu jaučiate diskomfortą, maudimą ar nepatogumą toje vietoje, kur auga protiniai dantys, nedelsdami kreipkitės į profesionalius „Denticija“ odontologus. Mes pasirengę sugrąžinti komforto jausmą Jūsų šypsenai! Dėl dantų rovimo konsultuokitės su gyd. odontologu burnos chirurgu Andriumi Petrausku.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →