facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Burnos higiena

Turbūt neprieštarausite teiginiui, kad pirmas įspūdis, kurį mums palieka sutiktas žmogus, dažnai nulemia tolimesnius mūsų sprendimus. Juk bendraudami su pašnekovu pirmiausia pastebime jo akis ir šypseną. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl privalome pasirūpinti savo burnos higiena. Profesionali burnos higiena – vienas iš dantų priežiūros būdų, padedančių išlaikyti sveiką ir kerinčią šypseną.

Kas yra profesionali burnos higiena ir kokią problemą ji sprendžia?

Profesionali burnos higiena – tai profesionalus apnašų ir akmenų valymas, burnos higienisto arba gydytojo odontologo kabinete. Procedūros metu profesionaliai nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų apnašos, pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami dantų paviršiai, jei reikia, atliekamos mineralinių, gydomųjų medžiagų aplikacijos.

Burnos higiena
Profesionali burnos higiena, higienistė Greta Vikonytė


Šios procedūros metu specialistas taip pat nustato, kaip kokybiškai valotės dantis ir kokia yra aplink dantis esančių audinių būklė, ar jie neuždegiminiai, padeda išsirinkti tinkamas priemones individualiai burnos higienai atlikti.

Vertėtų atminti, kad profesionalios burnos higienos prireikia prieš daugelio kitų odontologinių procedūrų atlikimą: prieš periodontologines operacijas, dantų balinimą, protezavimą, ortodontinį gydymą ir kt.

Profesionali burnos higiena, atliekama kartą arba kelis kartus per metus (priklausomai nuo paciento burnos būklės) padeda išvengti tolimesnių rūpesčių pradėjus skaudėti dantims, prasidėjus infekcijai ar ėmus dantims klibėti, padeda pašalinti blogą burnos kvapą.

Apie profesionalią burnos higieną atliekamą mūsų klinikoje

Mūsų klinikoje dirbančios burnos higienistės savo darbe naudoja optiką ir VistaCam intraoralinę ėduonį aptinkančią kamerą. Optikos panaudojimas, atliekant profesionalią burnos higieną, burnos higienistėms leidžia pamatyti plika akimi nematomų danties ir jo aplinkinių audinių detales: optika didina matomumą ir tikslumą. Todėl mes užtikriname suteikiamos paslaugos kokybę. Atliekant profesionalią burnos higieną pas mus, burnos higienistės:
» Nuvalo kietąsias ir minkštąsias dantų apnašas.
» Pašalina dantų akmenis.
» Pašalinama pigmentines dėmes, dėmes atsiradusias rūkant arba nuo dažno kavos, vyno, kitų dažančių produktų vartojimo.
» Nupoliruoja dantų paviršius.
» Jeigu reikia – atlieka mineralinių, gydomųjų medžiagų, aplikacijas.

Tinkamai neišvalius apnašų dantų šepetėliu, jos sukietėja ir susiformuoja dantų akmenys. Juose kaupiasi bakterijos, kurios sukelia daugybę dantų ligų: dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas.


Valytis dantis mus moko nuo vaikystės, tačiau visi mes žinome, kad puikiai jų išsivalyti namų sąlygomis neįmanoma. Dantų šepetėlis pasiekia ne visas dantų vageles, dantų šonus, tarpdančius valant specialiu siūlu vis tiek pasilieka maisto likučių bei apnašų. Tinkamai neišvalius apnašų dantų šepetėliu, jos sukietėja ir susiformuoja dantų akmenys. Juose kaupiasi bakterijos, kurios sukelia daugybę dantų ligų: dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Dėl susidariusių akmenų gali pakisti dantų spalva bei atsirasti blogas burnos kvapas.


Labai svarbu suvokti vieną esminę taisyklę – dantų priežiūros būtinybei nėra amžiaus ribų. Būkite pavyzdžiu savo vaikams ir ugdykite dantų priežiūros įpročius nuo pat mažų dienų. Kiek galima anksčiau pradėsite visapusiškai rūpintis savo dantų sveikata – tiek ilgam turėsite gražią šypseną.

„Denticija“ klinikoje profesionaliai burnos higienai registruokitės pas burnos higienistes Gretą Vikonytę, Karoliną Červokienę, Moniką Veličkaitę.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →