facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Ortodontinis gydymas

Sveika šypsena yra mūsų stiprybės ir pasitikėjmo savimi atspindys. Kreivai ir netaisyklingai išdygę dantys ir sąkandžio problemos yra viena dažniausių priežasčių, kuri mums sukelia kompleksą plačiai šypsotis. Tačiau pažangių technologijų dėka jau ankstyvame amžiuje galima pastebėti daugelį nukrypimų ir juos ištaisyti pasirinkus ortodontinį gydymą.


Ortodontinis gydymas leidžia ištaisyti dantų kreivumą, dantų skaičiaus nukrypimus, gali koreguoti beveik visas sąkandžio problemas. Svarbu ir tai, kad ortodontiniam gydymui nėra amžiaus apribojimų. Visgi dažniausiai ortodontinis gydymas taikomas vaikams ir paaugliams. Kuo anksčiau pastebimas sąkandžio vystymosi sutrikimas, tuo efektyvesnis yra gydymas.

Dėl kokių priežasčių daugelis turi sąkandžio problemų?

Priežasčių gali būti ne viena. Dažnai tokie sutrikimai būna paveldimi. Labai didelė tikimybė, kad vaikas turės sakandžio problemų ar kreivai išdygusius dantis, jei abu ar vienas iš tėvų turi (-ėjo) ortodontinių problemų.

Sąkandžio bei netaisyklingos krypties dantų augimo problemos gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių. Viena jų – įvairios kvėpavimo takų ligos. Jei vaikas dažnai kvėpuoja pro burną, neteisingai auga žandikauliai ir, to pasekoje, pradeda formuotis netaisyklingas sąkandis. Per anksti pašalinus karieso apimtus pieninius dantukus, esant įvairiems žalingiems įpročiams iš vaikystės (pavyzdžiui, pirštų čiulpimas, pieštuko kramtymas), gali įtakoti netaisyklingo sąkandžio formavimosi procesus. Daugelį ortodontinių problemų lengvai pastebi patys pacientai, tačiau, kai kurias nustato tik speciali technika ir gydytojas ortodontas.

Ortodontinio gydymo variantai

Ortodontinis gydymasOrtodontinis gydymas (odontologė Rolanda Dzedulionienė), implantacija, vainikėlis ant implanto, estetinis dantų plombavimas (odontologė Rolanda Dzedulionienė)

Ortodontinių problemų gydymui taikomos įvairios priemonės: metaliniai ir keramikiniai breketai, įvairių konstrukcijų plokštelės, funkciniai aparatai, išoriniai tempimo aparatai, gomurio plėtimo aparatai, retenciniai aparatai, ortodontiniai mini implantai, paratai, išlaikantys vietą dantims (anksti netekus pieninių dantų), aparatai, padedantys atprasti nuo blogų įpročių (liežuvio kaišiojimo, pirštų čiulpimo, kvėpavimo pro burną).

Ortodontinio gydymo trukmė

Ortodontinio gydymo trukmė priklauso nuo paciento amžiaus, pradinės būklės sudėtingumo, gydymui naudojamų aparatų bei pačių pacientų noro ir bendradarbiavimo su jį prižiūrinčiu mediku. Vidutiniškai ortodontinio gydymo trukmė yra nuo 18 iki 24 mėnesių. Gydymo trukmę prailginti gali paskirto gydymo režimo nesilaikymas ar praleisti vizitai, todėl ypač svarbu atkaklus ir atsakingas paciento požiūris į gydymo procesą.

Priklausomai nuo paciento būklės, gydymas gali užtrukti ir 3-4 metus. Profesionaliai parinkus ir pritaikius ortodontinius aparatus, pacientui skiriami kontroliniai vizitai kas 4-8 savaites. Dažnai gydymo metu reikia modifikuoti žandikaulių augimą. Tokiu atveju gali prireikti kelių gydymo etapų ir kelių rūšių aparatų. Esant ryškioms žandikaulių dydžio anomalijoms, gydymo breketais gali neužtekti. Tokiu atveju yra taikoma ir žandikaulių (ortognatinė) chirurgija.

Nuo ko pradėti, norint atlikti ortodontinį gydymą?

Pacientams, besidomintiems ortodontiniu dantų gydymu, pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, su pacientu aptariamas individualus jo atvejis, o gydymo planas, konsultacijos metu, sudaromas nemokamai. Mes visada akcentuojame paciento ir odontologo bendradarbiavimo svarbą. Tik atsakingo abipusio darbo dėka yra pasiekiami stulbinami „akinančios šypsenos“ rezultatai. „Denticija“ klinikoje dėl ortodontinio gydymo konsultuoja gyd. odontologė ortodontė Vita Budrienė.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →