facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Estetinis plombavimas

Sveika ir graži šypsena – tarytum vizitinė kortelė – suteikia pasitikėjimo savimi, palieka įspūdį ir atveria kelią į žmonių širdis. Turbūt niekas negali paneigti, kad, kalbant su žmonėmis, akys dažnai krypsta į pašnekovo lūpas ir šypseną. Juk net 55 % bendravimo sudaro kūno kalba. Estetinis plombavimas yra viena pagrindinių procedūrų, padedančių pasiekti nuostabios šypsenos rezultatą.

Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis dantų plombavimas tai odontologinė procedūra, kurios metu kruopščiai ir tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami danties audiniai, spalva ir dydis taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui.

Estetinė dantų restauracija (arba plombavimas) reikalauja ne tik gydytojo odontologo pastangų, bet ir kruopštumo. Tai labiausiai tausojantis dantį restauracijos metodas, dar vadinamas menine dantų restauracija dėl atidumo reikalaujančių pastangų procedūros metu.

Kada estetinis dantų plombavimas rekomenduojamas?

Estetinis dantų plombavimas rekomenduojamas tuomet, kai:
» Paciento netenkina jo dantų spalva.
» Esant senoms ar nekokybiškoms plomboms.
» Yra tarpai tarp dantų, dantys nudilę.
» Paciento netenkina jo danties ar dantų forma.
» Dantys kreivi.
» Reikalingas sąkandžio pakėlimas.
» Ortodontinio gydymo metu.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių atlikti estetinį dantų plombavimą – nudilę dantys. Ši priežastis būdinga tiek vyresnio amžiaus, tiek jaunesniems, intensyviai dirbantiems ir nemažai stresų patiriantiems žmonėms. Tokiais atvejais dantys ne tik pastebimai sutrumpėja, bet ir jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius. Laikui bėgant dantų nudilimas neigiamai įtakoja ir žandikaulio sąnarį.

Kodėl estetinį dantų plombavimą svarbu atlikti laiku?

Estetinio plombavimo metu odontologai tiksliai atkuria danties anatominę formą. Svarbu suprasti, kad taisyklinga danties forma yra labai svarbi ne tik estetikai, bet ir normaliam danties funkcinionavimui. Todėl labai svarbu dantų estetinį plombavimą pradėti pasirodžius pirmiesiems dantų gedimo ar nudilimo požymiams, kad gydymas būtų efektyvesnis ir būtų užkirstas kelias rimtesnėms pasekmėms, kurios gali pareikalauti ir chirurginio gydymo.

Estetinio dantų plombavimo privalumai

Estetinio dantų plombavimo procedūrų pasekoje dažniausiai pasiekiami kokybiškesni rezultatai nei laboratorijoje pagamintų protezų naudojimas. Taip nutinka dėl paprastos priežasties – mūsų klinikos specialistai didelę reikšmę teikia bendravimui su klientu. Tik atsakingai įsigilinęs į problemą, nuolat matydamas paciento veido formą bei sąkandžio ir dantų struktūrą, estetinio dantų plombavimo specialistas gali kokybiškai atlikti savo darbą.

Estetinio plombavimo metu odontologai tiksliai atkuria danties anatominę formą.


Pacientai, kuriems yra paskirtas estetinio dantų plombavimo gydymas, gali būti ramūs – šiai procedūrai naudojamos tik aukščiausios kokybės sertifikuotos medžiagos, kurios fizinėmis savybėmis – sukibimu su dantimi, tvirtumu ir kt. – prilygsta natūraliems dantims. O plati atspalvių gama užtikrina tai, kad atkurtas dantis bus tokios pačios spalvos kaip ir kiti Jūsų dantys. Mūsų klinikos odontologų naudojamos technologijos nulems tai, kad Jūs galėsite džiaugtis savo kerinčia šypsena ir sveikais bei dailiais dantimis.

Nuo ko pradėti, norint atlikti estetinį dantų plombavimą?

Estetinis plombavimas gali būti atliekamas tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims. Pacientams, besidomintiems estetinio dantų plombavimo procedūra, pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, jei procedūrą atlikti galima, su pacientu aptariamas individualus jo atvejis, ir planuojama dantų restauracija.

„Denticija“ klinikoje dėl estetinio dantų plombavimo konsultuokitės su estetinio plombavimo specialistėmis Giedre Uogintaite, Rolanda Dzedulioniene, Jurga Fultinavičiūte, Gražina Šleniene.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →