facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų protezavimas

Išsaugoti visus savus dantis pavyksta retam žmogui. Dėl įvairių patirtų traumų, smarkių pažeidimų, nusidėvėjimo ir kitų dalykų kartais dantis atkurti plombinėmis medžiagomis tampa neįmanoma. Tokiais atvejais rekomenduojamas dantų protezavimas. Pagrindiniai dantų protezavimo privalumai – sugrąžinama natūrali kramtymo funkcija ir estetinė šypsenos išvaizda, protezavimas padeda išvengti kalbos defektų, neleidžia vystytis žandikaulio patalogijoms.

Apie dantų protezavimą ir galimus būdus

Dantų protezavimui naudojamos restauracijos yra tvirtos, ilgaamžiškos ir patogios, todėl tais atvejais, kai yra prarasta nemaža dalis danties audinio, dantis nulūžęs, jo ar kelių dantų nėra, defektus galima sėkmingai ištaisyti dantis protezuojant. Protezavimas galimas bemetalės keramikos, metalo keramikos vainikėliais, tiltiniais protezais, protezais ant implantų, plokštelėmis bei sudėtingais lanko atraminiais protezais (hibridinės konstrukcijos protezais). Tinkamiausią protezavimo variantą, atitinkantį Jūsų dantų būklę ir poreikius, po nuodugnios apžiūros Jums patars profesionalūs mūsų klinikos odontologai.

Dantų protezavimasDantų protezavimas Emax keramikos vainikėliais, odontologas Audrius Ralys


Neverta baimintis, kad dantų protezai atrodys negražiai, bus nepatogūs, kad nuolat jausite diskomfortą. Bemetalės keramikos dantų protezai dažniausiai naudojami priekinių dantų protezavimui. Jie pagaminti iš porceliano, yra laidūs šviesai, todėl atrodo ypač natūraliai. Metalo keramikos dantų protezai gaminami metalinį karkasą padengus porceliano, atitinkančio įprastą dantų spalvą, sluoksniu. Netekus dantų ištaisyti padėtį įmanoma ir tiltiniais dantų protezais (šalia trūkstamų dantų esantieji kiti dantys apvelkami karūnėlėmis, kartu pridedant ir trūkstamą dalį). Kiekvienu iš pateiktų atvejų po profesionalios konsultacijos gydytojas odontologas įvertins padėtį ir kartu su pacientu nutars, kokį dantų protezavimo būdą rinktis būtų tikslingiausia.

Dantų protezavimasIšimamas protezas fiksuotas ant sijos, odontologas Audrius Ralys
Nemokamas dantų protezavimas, kompensuojant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo

Vilniaus odontologijos klinikoje „Denticija“ dantų protezai gaminami pensinio amžiaus žmonėms, vaikams iki 18 metų bei neįgaliesiems, kai išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką. Asmenims, neasantiems laukiančiųjų dantų protezavimo sąraše, reikėtų apsilankyti poliklinikoje, kurioje yra registruoti, gydytojo odontologo konsultacijoje. Poliklinikos darbuotojai užpildys reikiamus dokumentus ir įrašys pacientą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

Daugiau apie dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, galite skaityti paspaudę čia.

Nuo ko pradėti, norint atlikti dantų protezavimą?

Pacientams, besidomintiems dantų protezavimo procedūra, pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, su pacientu aptariamas individualus jo atvejis, o konsultacijos metu gydymo planas sudaromas nemokamai. „Denticija“ klinikoje dėl dantų protezavimo konsultuoja odontologai Audrius Ralys ir Greta Kirlienė.

Šiandieninė odontologija griauna mitą, kad natūralių ir protezuotų dantų forma ar spalvos skiriasi. Šiuolaikinės technologijos, naudojamos pažangios medžiagos bei gamybos būdai užtikrina, kad dantų protezai kiekvienam pacientui yra pritaikomi individualiai pagal poreikius. Dantų protezavimas sugrąžins gyvenimo kokybę, sveikatą ir pasitikėjimą savimi.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →