facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų implantacija

Netekote vieno ar kelių dantų? Negalite laisvai šypsotis, jaučiate diskomfortą? Nekentėkite – implantacija gali padėti atkurti Jūsų pasitikėjimą savimi ir kerinčią šypseną. Šiuolaikinių technologijų amžiuje galima visiškai atkurti prarastus dantis ir vėl nevaržomai šypsotis bei mėgautis įvairiausiu maistu. Dantų implantacija – tai pažangiausias šių dienų būdas atstatyti prarastus dantis, nešlifuojant bei kitaip nepažeidžiant šalia esančių dantų.

Apie dantų implantaciją

Implantacija – greita galimybė susigrąžinti prarastus dantis. Šis gydymo būdas vertinamas ir dėl galimybės atkurti ne tik viršutinę danties dalį, bet ir pačią jo šaknį. Implantacija nėra skausminga procedūra – dažniausiai implanto įsriegimui pakanka vietinės nejautros. Jei po procedūros jaučiamas nemalonus maudimas ar stipresnis skausmas, gydytojas patars, kokius nuskausminamuosius vartoti, siekiant to išvengti. Tačiau dažniausiai kitą dieną po procedūros pacientai nejaučia jokio skausmo. Pooperaciniu laikotarpiu skiriamas antibiotikų kursas, kurį reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodo gydytojas.

Tyrimai, reikalingi atliekant dantų implantaciją

Kadangi implantacija yra invazinė procedūra, todėl reikalingas bendras paciento ištyrimas. Prieš implantaciją įvertinama bendra paciento sveikata, dantų būklė, sąkandis, šalia esančių dantų būklė. Taip pat atliekamas radiologinis tyrimas (panoraminė dantų nuotrauka arba 3D kompiuterinė tomografija), kuris padeda įvertinti prarasto danties kaulo kiekį ir jo kokybę. Tai itin svarbi dalis, kadangi nuo tyrimo rezultatų priklauso tolesni implantacijos žingsniai. Sėkminga implantacija galima tik tuomet, kai danties kaulas nesunykęs, nesuminkštėjęs, jo yra pakankamai. Tyrimas visa tai parodo, tuomet pacientui taikomas implanto įsriegimas arba pirmiau – kaulo atauginimo procedūra.

Gijimas po dantų implantacijos

Įsriegus implantą, šiam reikia laiko prigyti. Tam dažniausiai skiriami 2-4 mėnesiai, po kurių ant implantų jau galima protezuoti individualiai sukurtą danties vainikėlį. Iki to laiko implantacija suteikia galimybę sukurti laikiną vaikinėlį, kuris laikinai visiškai atkuria estetinį dantų vaizdą ir kramtymo funkciją. Taigi, implantacija leidžia išvengti bet kokio diskomforto dėl prarasto danties jau pirmąją dieną, apsilankius pas gydytoją.

Dantų implantai

Dantų implantas – tai specialiai sukurtas danties šaknies formos varžtas. Dantų implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą, kur nėra danties. Jis tampa savotiška nauja šaknimi būsimam dančiui. Po kaulo priauginimo prie implanto, ant jo atliekamas protezavimas. Odontologas naudodamas specialias medžiagas, atsižvelgdamas į paciento dantų formą ir spalvą, pagamina naują danties vainikėlį.

Kodėl dantų implantaciją svarbu atlikti laiku?

Dantų implantacijaOrtodontinis gydymas (odontologė Rolanda Dzedulionienė), implantacija, vainikėlis ant implanto, estetinis dantų plombavimas (odontologė Rolanda Dzedulionienė)

Tais atvejais, kai vieno ar daugiau dantų nebuvo ilgesnį laiką, kaulas toje vietoje ima tirpti. Tad kartais atlikti dantų implantacijos iš karto neįmanoma – būtina kaulo augmentacija, arba dar kitaip, kaulo atauginimas. Po šios procedūros naujai suformuoto kaulo vietoje galima atlikti dantų implantaciją.

Renkantis šį metodą tuomet, kai trūksta vieno danties, implantacija atliekama defekto vietoje, neliečiant aplinkinių dantų.

Penkiasdešimt metų JAV, Šveicarijoje, Švedijoje ir kitose šalyse sriegiami dantų implantai Lietuvoje vis dar laikomi inovacija. Tarptautinis tyrimas parodė, kad net ir po 10 metų implantuoti dantys sėkmingai funkcionuoja, o tinkamai prižiūrimi dantų implantai normaliai funkcionuos iki 30 metų. Dantų implantai išsaugo turimus paciento dantis, atstato trūkstamus, sustabdo žandikaulio yrimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas, pasitikėjimą savimi ir nuostabią šypseną! „Denticija“ klinikoje dėl dantų implantacijos konsultuokitės su gyd. odontologu burnos chirurgu Andriumi Petrausku.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →