facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Chirurginės procedūros

Sveika ir nuoširdi šypsena – savimi pasitikinčio, stipraus ir atviro žmogaus ženklas. Deja, ne kiekvienas gali ja džiaugtis. Intensyvus gyvenimo tempas dažnai išbalansuoja šiuolaikinio žmogaus dienos ritmą. Netinkama mityba, medikamentų vartojimas, traumos, dantų nepriežūra – gali turėti itin nemalonių pasekmių. Kartais, blogai prižiūrimų dantų ar periodonto ligos būna smarkiai pažengusios ir įprasto konservatyvaus gydymo neužtenka. Tokiu atveju pasitelkiamas odontologinis chirurginis gydymas.

Kada reikalingas odontologinis chirurginis gydymas?

Odontologinis chirurginis gydymas reikalingas tuomet, kuomet nebepakanka įprasto terapinio gydymo. Šio gydymo metu veido žandikaulio chirurgai konsultuoja ir gydo žandikaulių kaulo ir antkaulio, seilių liaukų bei minkštųjų audinių uždegimus (atskiri pūliniai, limfadenitai ir t.t.), burnos organų cistas, granuliomas, žandikaulių traumas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patalogijas.

Uždegiminės ligos: kada jos pasireiškia?

Žandikaulio kaulo ir antkaulio uždegimas gali išsivystyti kaip komplikacija dėl viršūninio ar kraštinio audinio esančio aplink dantį patalogijos, po danties traukimo, supūliavus šakniai ar odontogeninei cistai. Dėl mikroorganizmų prasideda uždegimas, kuris pasireiškia galvos skausmais, temperatūros pakilimu, skausmu ligą sukėlusio danties srityje. Taip pat gali atsirasi veido deformacija, minkštųjų audinių patinimas.

Atminkite – Jūsų dantų būklė atspindi Jūsų sveikatą. Todėl būtina jais tinkamai pasirūpinti bei stebėti net menkiausius pokyčius. Veido, žandikaulio, kaklo sričių minkštųjų audinių uždegimai sudaro daugiau nei pusę visų uždegiminių ligų. Ypač svarbu tai, kad jie vystosi itin sparčiai, todėl gali sukelti didelį pavojų žmogaus gyvybei. Minkštųjų audinių uždegimas dažnai būna pūlingas. Pūlinio centre būna susikaupę suirę audiniai. Pūlinius sukelia dantų uždegimas, trauma, taip pat kartais jie atsiranda po dantų gydymo ar šalinimo, kaip komplikacija. Pūlinio vystymuisi turi įtakos ir žmogaus imuninė sistema, bakterijų virulentiškumas, sirgimas cukrinis diabetu, rūkymas, alkoholio vartojimas.

Uždegimas pasireiškia paraudimu, patinimu, skausmu, karščiavimu, sutrikusia dantų funkcija. Gali atsirasti organizmo intoksikacija: atsiranda silpnumas, išblyškusi oda, pasunkėjęs kvėpavimas, stipriai skauda galvą, apima vangumas. Stebėkite savo kūno ženklus ir, iškilus klausimams, būtinai kreipkitės į medikus.

Burnos organų cistos

Kita, dažnai pasitaikanti ir chirurginio įsikišimo reikalaujanti problema – žandikaulių cistos. Jos gali susiformuoti dėl dantų šaknų infekcijos. Kartais formuojasi ir dėl dantų plokštelės ar epitelio liekanų. Dažniausiai susiduriama su dantų šaknų cista, kurios priežastis gali būti negyva pulpa (dar kitaip – danties nervas), negydytos ar blogai gydytos dantų šaknys. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama. Užaugus cistai galima toje vietoje liečiant jausti kaulo „pakilimą“, pastebėti mažą skylutę, per kurią skiriasi pūlingas eksudatas. Cistos gydomos tik chirurgiškai (t. y. jas šalinant operaciniu būdu). Būtina šalinti ir priežastį: gydyti dantų šaknų kanalus, šalinti stipriai suirusias šaknis.

Chirurginės procedūrosRetinuoto danties rovimas, gyd. odontologas burnos chirurgas Andrius Petrauskas
Kitos chirurginės procedūros

Dažnai net nesusimąstome, kokia plati odontologinio chirurginio gydymo skalė. Kartais chirurgams tenka atlikti ir tokias plastines, rekonstrukcines procedūras, kaip lūpos, liežuvio pasaitelio, prieangio plastika, kaulo, minkštųjų audinių rekonstrukcija. Lūpos, liežuvio pasaitėlių plastika labai dažnai atliekama vaikams. Pasaitai turi įtakos kalbos, žandikaulio formavimuisi, dantų padėčiai. Vėlesniame amžiuje, jei laiku buvo neatlikta plastika, gali prasidėti kaulo tirpimas, dantenų nykimas, apsinuoginti dantų kakleliai.

Atsiradus bet kokiems nerimą keliantiems simptomams, būtina gydytojo chirurgo odontologo konsultacija ir gydymas. „Denticija“ klinikoje kreipkitės į gyd. odontologą burnos chirurgą Andrių Petrauską.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →