facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Nė dienos be šypsenos

Nė dienos be šypsenos

Gražūs ir tiesūs dantys – neabejotinai svarbi išvaizdos detalė. Tinklaraštininkė Simona Burbaitė (26 m.) jau buvo praradusi viltį kada nors turėti tiesius dantis, kai sužinojo apie naują jų koregavimo būdą – skaidrias tiesinamąsias kapas.

Simona, kodėl tau apskritai reikėjo koreguoti dantis? Turėjai kokių nors bėdų?
Simona BurbaitėSkaidrios AirNivol kapos.

Jau nuo paauglystės kompleksavau dėl savo dantų, nes vienas priekinis išaugo gana kreivas. Vaikystėje nešiojau dantų plokštelę, kol tėtis netyčia neįmetė jos į ugnį – tuokart mano svajonės apie tiesius dantis taip ir baigėsi. Vėl jas prisiminiau sulaukusi dvidešimties, kai konkurse „Miss Lietuva“ laimėjau pirmosios vicemis titulą ir susiruošiau į tarptautinį konkursą „Miss visata“. Nusprendžiau ten pasirodyti kuo geriau, tad man bet kokia kaina reikėjo lygių dantų. Kreipiausi į odontologus, tačiau jie nuliūdino, pasakę, kad dėl holivudinės šypsenos tektų šalinti pusę sveiko danties. Atsisakėme tos minties. Vėliau panorau tiesinti dantis inovatyvia plokštele, bet odontologė, gydžiusi priekinio danties kanalą, vėl atkalbėjo – įspėjo, kad nuo didelio spaudimo jis gali skilti. „Vadinasi, tikrai nelemta“, – susitaikiau su padėtimi, lioviausi dėl to kompleksuoti ir pasiryžau gyventi su netobulais dantimis. Tačiau tuomet „Denticijos“ klinikos odontologai pastebėjo, kad dėl blogo sąkandžio ėmė trupėti mano apatiniai dantys. Kai kalba pasisuko ne tik apie grožį, bet ir apie sveikatą, supratau, kad visgi reikia tuo susirūpinti.

Kokie gydymo būdai tau buvo pasiūlyti?

Gydytoja pasiūlė kelis variantus: metalinius ar keramikinius breketus arba naują tiesinimo būdą – skaidrias tiesinamąsias kapas „AirNivol“, kurios iškart mane sudomino. Kuo ilgiau kalbėjomės, tuo daugiau pranašumų atradau. Šios kapos neskausmingai tvarko sąkandį ir tiesina dantis, tačiau yra beveik nematomos – juk kiekvienam žmogui svarbus estetinis vaizdas. Idealiausia, kad prireikus jas galima išsiimti, o paskui vėl įsidėti – priešingai nei breketus, kuriuos tenka nešioti kiaurią parą ir ne vienus metus, kapas pakanka nešioti 22 valandas per parą. Aš nuolat dalyvauju fotosesijose, filmavimuose, renginiuose, susitinku su klientais, tad galimybė retkarčiais išsiimti kapas labai palengvina mano darbą. Patogu ir tai, kad nereikia dažnai lankytis pas odontologus: nešiojant breketus nuolat reikia keliauti į kliniką, kad juos priveržtų, o kapas galima pasikeisti namie, vizitai reikalingi tik kas 3-4 mėnesius.

Tikriausiai reikia turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautum galimybe išsiimti kapas?
Simona BurbaitėSimona Burbaitė (26 m.).

Taip, atsakomybės išties reikia, bet aš ją tikrai jaučiu: suprantu, kad dantis tiesinu ne dėl gydytojos ar draugų, o dėl savęs. Todėl kapas išsiimu tada, kai būtinai reikia: prieš valgį, ar valydamasi dantis.

Pastebėjau, kad kapos labai pagerino mano maitinimosi įpročius: atpratino užkandžiauti. Anksčiau lengvai susigundydavau kokiu užkandžiu, o dabar susimąstau: „Dėl šio kąsnio reikės išsiimti kapas, suvalgius išsivalyti dantis, vėl jas įsidėti… Ne, neverta“.

Ar šis tiesinimo būdas labai brangus?

Iš pirmo žvilgsnio kapos atrodo brangesnės nei breketai. Tačiau suskaičiavus dažnus vizitus pas gydytoją (jie neišvengiami nešiojant breketus), suma išeina labai panaši. Todėl šis būdas man atrodo tikrai racionalus: nešiosiu kapas apie metus, nepatirdama jokių nepatogumų, o tada džiaugsiuosi tiesiais ir gražiais dantimis.