facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Maža šventė… pas dantų gydytoją

Maža šventė… pas dantų gydytoją

Vaikučio apsilankymas pas odontologą – stresas ir vaikui, ir gydytojui, ir tėvams. Retkarčiais įsibaiminusių mažųjų pacientų vizitai tampa iššūkiu net ir labai patyrusiems odontologams. Kaip išgydyti vaiko baimes bei palengvinti jo apsilankymus pas dantukų daktarus?

Kalbamės su gydytoja odontologe Rasa Masiliūniene.

Ar Jūsų vaikas BIJO?

Labiausiai baimę mažina psichologinis nusiteikimas. Tam, kad dantukų gydymo procesas būtų lengvas ir sėkmingas, būtina vaiką tinkamai paruošti. Svarbu suprasti, kad vaikai turi būti pratinami prie profesionalios dantų priežiūros nuo pat pirmojo dantuko pasirodymo. Kuo ankstesni vizitai pas odontologą, tuo didesnis pasitikėjimas medikais tolesnių dantukų patikrų metu. Dėl nuolatinių apsilankymų vaikai supranta, kad odontologas yra jų bičiulis, o susitikimai jo kabinete – būtinybė ir kasdienybė, ne pasirinkimas. Taip turėtų būti idealios situacijos atveju. Deja, realybė yra kitokia.


Dažnai į mūsų kliniką kreipiasi vaikai, kurie jau turi ne mažai dantų bei psichologinių (pvz., paniška odontologo baimė) problemų. Mes to nebijome. Jeigu buvote pas vieną ar kitą specialistą, bet sklandus gydymo procesas nepavyko, – raginame nenuleisti rankų, neatidėlioti ir apsilankyti pas mus. Mūsų klinikoje dirba patyrę vaikų odontologai, pelnytai užsitarnavę gerą reputaciją. Tai gydytojai, sugebantys tapti vaikų bičiuliais ir ekstremaliomis situacijomis.

Kas yra SEDACIJA

Vaikai – emociškai jautriausia pacientų grupė. Dažnai jie neturi kantrybės ramiai išsėdėti visą procedūros laiką odontologo kėdėje. O jei dar įsijungia baimės veiksnys, tuomet į pagalbą rekomenduotina pasitelkti sedaciją. Intraveninė sedacija ypatinga tuo, kad procedūros metu vaikas užmiega ir nurimsta, o pabudęs jos neatsimena. Tėvams neverta jaudintis – šios procedūros taikymo atveju gydymas atliekamas, prižiūrint anesteziologui-reanimatologui.

Gydymas, taikant intraveninę sedaciją, ypač tinkamas, kai vaikas turi labai daug ir smarkiai pažeistų dantukų arba vaikutis per mažas ar per daug įsibaiminęs reikiamam gydymui atlikti, taikant vietinę nejautrą. Sedacijos metu sutvarkomi visi pažeisti dantys, ir vaikas gali toliau džiaugtis gražiais ir sveikais dantukais.

Jei gydytojas siekia aukščiausios kokybės, būtinai Jus supažindins su įvairiais skirtingas tikslo pasiekimo būdais, tarp jų, ypatingais atvejais, gali būti pasiūlytas sprendimas dantų gydymą atlikti taikant sedaciją. Jei baimė trukdo Jums ar Jūsų vaikui turėti sveikus dantis, tokia informacija Jums bus labai naudinga.

Svarbiausia – KOMPETENCIJA
„Nuoširdžiausia padėka gyd. Rasai Masiliūnienei už profesionalumą ir nuoširdumą bendraujant su mažaisiais pacientais. Pasirodo, kad apsilankymas pas odontologą gali būti maža šventė!” Mama Laura

Ir gydytojų, ir tėvų bendras tikslas – sveiki vaiko dantukai ir maksimalus komfortas vizitų pas dantų gydytoją metu. Todėl labai svarbu skirti kuo daugiau laiko pokalbiui su tėvais, kad jie gautų visą informaciją apie tinkamas sedacijos rūšis, sužinotų problemų atsiradimo priežastis ir būdus, padedančius užkirsti kelią dantų problemų pasikartojimui ateityje.

Mūsų klinikos vaikų gydytojai – kompetetingi ir profesionalūs odontologai, turintys didelę patirtį bei psichologinį pasirengimą dirbant su mažaisiais pacientais.

Jei norite, kad Jūsų vaikutis jaustųsi jaukiai ir komfortiškai dantukų apžiūros metu, – esamę pasirengę Jums padėti. Tai liudija laimingų vaikų ir jų tėvų atsiliepimai, kuriais jie džiugina mūsų klinikos gydytojų širdis. Taigi, jeigu Jūs arba Jūsų vaikas jaučia baimę, kuri trukdo turėti sveikus dantis, – ateikite pas mus ir Jumis bus nuoširdžiai pasirūpinta.