facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Linksminančios dujos – jau greitai Denticijoje!

Linksminančios dujos – jau greitai Denticijoje!

Klinikoje jau antrus metus dirbantis gydytojas anesteziologas reanimatologas Ričardas Peldžius lapkričio viduryje komandiruotės tikslais apsilankė Rygoje.

„Denticijoje“ sulaukiame daug pacientų, kurie nedrąsiai pasako, kad vengia odontologinio gydymo ar tam tikrų procedūrų, nes bijo. Būtent dėl šios priežasties prieš du metus įsidiegėme ir sėkmingai taikome labai gerą sprendimą, padedantį nugalėti baimę ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, – sedaciją. Matydami, kad pas mus ateinantiems žmonėms ši sritis labai svarbi, ieškome kelių kaip dar labiau padidinti pacientų komfortą ir galutinai išspręsti „odontologo baimės“ problemą.

Į rudenėjančią kaimyninės Latvijos sostinę vykau pas kolegas, kurie jau daug metų taiko įvairius bendrinės nejautros ir sedacijos būdus pacientams, kuriems atliekamos odontologinės procedūros. Privačioje „Dentarium“ klinikoje ne tik apžiūrėjau, bet ir praktiškai išbandžiau aparatūrą, skirtą azoto suboksido („linksminančių dujų“) nejautrai ambulatoriniams pacientams.

Mane sužavėjo personalo profesionalumas, nejautros metodo paprastumas, saugumas ir patogumas tiek pačiam pacientui, tiek dirbančiam gydytojui. Baimei panaikinti ir komfortui pasiekti pakanka kelių gilių įkvėpimų per nosį dengiančią kaukę, galima pasirinkti net kaukės kvapą (vanilės, uogų ir panašiai). Prieš nejautrą nereikia specialaus pasiruošimo, užtenka tik kelias valandas būti nevalgius. Po tokios nejautros prabudęs pacientas nesijaučia apgirtęs, jau po pusvalandžio gali išeiti iš klinikos, nereikia kito suaugusiojo priežiūros, pacientas gali saugiai grįžti namo taksi ar net savo automobiliu.

Po pietų Rygos Stradino universiteto Odontologijos institute susitikau su Anesteziologijos tarnybos vadovu. Dalyvavau taikant skirtingas nejautros rūšis įvairaus amžiaus ambulatoriniams pacientams. Apžiūrėjau turimą įrangą, pasidalinau patirtimi, susipažinau su per ilgą laiką nusistovėjusia standartine darbo metodika. Aptarėme skirtingus bendrinės nejautros rūšių privalumus ir trūkumus, ypatingai nustebino Instituto darbo apimtys, sparta ir kokybė.

Sulaukiau pritarimo ir palaikymo, tuo pačiu parsivežiau naujų idėjų anesteziologinių paslaugų kokybės užtikrinimui mūsų Klinikoje. Norintiems jau dabar pasikonsultuoti dėl gydymo sedacijoje, skambinkite telefonu 8 52 709125 ir užsiregistruokite konsultacijai. Klinikoje dirbu trečiadieniais ir ketvirtadieniais.