facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Lazeriu atliekamos procedūros – inovatyvu, tikslu, greita, saugu, neskausminga, jokio ilgalaikio pooperacinio periodo

Lazeriu atliekamos procedūros – inovatyvu, tikslu, greita, saugu, neskausminga, jokio ilgalaikio pooperacinio periodo

Lazerio naudojimas odontologijoje – viena naujesnių medicinos tendencijų. Dėl galimybės keisti (moderniuose įrenginiuose) naudojamų spindulių bangų ilgį ir energijos koncentraciją, lazerio pritaikymas ir lazeriu atliekamos procedūros gali būti įvairios – nuo minkštų ir kietų audinių pjovimo iki gijimo (regeneracijos) skatinimo, dezinfekcijos, dantenų estetikos ir kt. Ypač sėkmingai Lazerio teikiami privalumai išnaudojami periodonto ligų gydyme.

Odontologijos klinikoje „Denticija“ periodontologinis gydymas dažniausiai atliekamas naudojant lazerį. Taip pat neretai jį naudojame ir chirurgijoje.

Lietuvoje pacientams vis dar dažnai kyla klausimų dėl lazerio patikimumo ir efektyvumo. Galime patvirtinti – šis metodas laiko ir mokslinių tyrimų patikrintas, efektyvus ir teikiantis akivaizdžią naudą.

Klinikoje lazerį dažnai naudojame uždegimo pažeistų audinių pašalinimui, dezinfekuodami periodonto (apydančio) kišenes, kai reikia stimuliuoti audinių atsistatymą po korekcijos.

Siekiant estetinio vaizdo, lazeriu pašaliname dantenų perteklių, atliekame lūpos ar liežuvio pasaitėlio plastiką, gydome lūpų pūslelinės ar dėl kitokių priežasčių atsiradusias žaizdeles, nujautriname dantis.

Lazeriu atliekamos procedūros pranašumai

Gydymo lazeriu privalumai, lyginant su įprastine technika, yra šie:

Didesnis komfortas pacientui.

Mažesnis kraujavimas.

Papildomas antibakterinis poveikis ir dėl to mažesnis antibiotikų ir siūlių poreikis.

Greitesnis, lengvesnis ir malonesnis gijimo laikotarpis.

Mažesnė komplikacijų rizika.

Specialisto rekomendacija:

Klinikoje dirbanti gydytoja periodontologė Rita Grybienė, savo kasdieniame darbe naudodama lazerį, patvirtina šio prietaiso privalumus. Teorines ir praktines žinias apie darbą su lazeriu gydytoja įgijo Vokietijoje, Aacheno universitete, vėliau tobulinosi Vilniuje organizuotuose Lazerio terapijos kursuose, Londone vykusioje „Europerio“ 8 konferencijoje.

Ilgalaikės praktikos metu sukauptomis žiniomis gydytoja jau ne vienerius metus dalijasi su kitais specialistais: prieš metus burnos higienistai ir gydytojai išklausė Gydytojos paskaitą apie lazerio panaudojimą kasdieniame darbe, o šiemet paskaita „Hiperplastiniai dantenų ir burnos gleivinės pažeidimai. Lazerio panaudojimas jų gydymui“ buvo skirta darbo su lazeriu atvejų pristatymui.

Lazeris kasdieniame darbe atveria naujas galimybes ir alternatyvas. Procedūros tampa šiek tiek ilgesnės, lyginant su tradicinių instrumentų taikymu (skalpelis ir šiuo metu lieka plačiai naudojamas daugelio specialistų), tačiau gaunamas rezultatas ir paciento komfortas tai pateisina.