facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Yra toks posakis „juoktis pilna burna“, kuris kalba apie sveikatą ir pasitikėjimą savimi. Itin nemalonu kai negalite džiaugtis sveika šypsena dėl dantų būklės ar defektų. Ypač skaudu, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių dantų netenkama: danties ar jo kietųjų audinių praradimas sąlygoja iškilusį protezavimo poreikį.


Danties ar jo struktūrų netekimas gali įvykti dėl įvairių priežasčių: dėl kariozinių dantų pažeidimų, nekariozinių susirgimų, tokių kaip:

-sunkios formos dantų hipoplazija (netaisyklingai susiformavusio dentino ir emalio),
-dantų fluorozė (per didelis fluoro kiekis kenksmingai veikia danties audinių formavimąsi),
-dantų erozija (žalingas rūgščių poveikis danties kietiesiems audiniams).

Dantų restauravimo būtinybę sąlygoja ir dantų traumos. Šiuo metu dantų traumų tikimybę galima minimalizuoti, taikant profilaktiką sporto kapomis, kurios sėkmingai apsaugo net tik danties kietuosius, bet ir minkštuosius audinius.

Tačiau spartėjant gyvenimo tempui, patiriant ilgalaikį stresą, nuovargį, vis dažniau pasireiškia danties audinių praradimas parafunkcijų pasekoje, iš kurių pavojingiausias yra bruksizmas (naktinis griežimas dantimis). Tuomet dantų struktūrų netekimas vyksta ekstremaliai greitai, kas priveda prie labai sudėtingų sukandimo pakėlimo procedūrų, reikalaujančių ilgai trunkančių apsilankymų ir didelių finansinių investicijų.

Burnos ertmė yra pirmoji virškinimo sistemos grandis, todėl sutrikus dantų sveikatai pasikeičia visa organizmo fiziologinė būklė, kuri sąlygoja virškinimo sistemos patologijos atsiradimą. Netekus dantų, sutrinka maisto apdorojimo funkcija, nukenčia veido estetika (t.y. sužemėja apatinio veido trečdalis, nusvyra lūpų kampai, išryškėja nosies – lūpų kampų raukšlės, įdumba žandai, veidas atrodo žymiai senesnis, prastėja paciento socialinis integruotumas, menkėja pasitikėjimas savimi).

Pacientui maskuojant savo šypsenos netobulumus, atsiranda žalingi įpročiai, tokie kaip: viršutinės lūpos suraukimas, slepiant viršutinius priekinius dantis, prisidengimas ranka šypsantis, juokas sučiaupta burna. Visa tai išveda pacientą iš jo komforto zonos, skatina pasitikėjimo savimi praradimą, krenta žmogaus kūrybiškumas.

Mūsų tikslas – kiek galima labiau priartėti prie natūralios, sveikos ir gražios paciento šypsenos. Atstačius ją, mūsų klientai grįžta į kabinetą atvirai ir nuoširdžiai šypsodamiesi bei jausdami psichologinį komfortą. Išsaugoti visus savus dantis pavyksta retam žmogui. Jeigu ir Jūs susidūrėte su dantų ar jų audinių praradimu – nedelskite. Kreipkitės į odontologą, jo konsultacija – geriausias būdas gauti visus atsakymus.

Mūsų klinikoje su protezuojančiais specialistais galite susipažinti ir konsultuotis nemokamai. Registracija ČIA