facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Dygsta dantys. Kada būtina apsilankyti pas odontologą?

Dygsta dantys. Kada būtina apsilankyti pas odontologą?

Gyd. odontologė Rasa Masiliūnienė apie vaikų dantų dygimo kalendorių: kada dygsta dantys, kada reikia apsilankyti pas odontologą ir kokiu tikslu.

Pirmą kartą pas odontologą rekomenduoju pasirodyti vos išdygus pirmajam dantukui. Šio profilaktinio vizito tikslas – susipažinti su dantukų priežiūra, gauti atsakymus į tėveliams iškylančius klausimus.

Laukiant pirmųjų pieninių dantų vaikas gali tapti irzlesnis, jautriau miegoti naktį, galite pastebėti didesnį seilėtekį, norą kramtyti kietesnius daiktus. Visi pieniniai dantukai turėtų sudygti iki trečiojo gimtadienio, kai kurie iš jų vaikučiams tarnaus iki pat 12-14 metų, tad kruopšti dantų priežiūra nuo pat pirmųjų dienų padės išvengti problemų ateityje.

dantu dygimas

Prasidėjus dantų kaitai – apie 6-7 metus – reikėtų įsidėmėti pusės metų taisyklę ir apsilankyti pas vaikų odontologą jeigu:
» Pieninis dantukas iškrito, tačiau vietoj jo 6 mėnesius nedygsta nuolatinis.
» Vienos pusės dantukas pasikeičia, tačiau 6 mėnesius nesikeičia toks pats dantukas kitoje pusėje.
» Pastebėjote dygstantį nuolatinį dantuką, o pieninis dar vis neskuba trauktis iš vietos.

dygsta dantys

7-8 metų vaikui rekomenduojama atlikti apžvalginę panoraminę nuotrauką, kad būtų galima įvertinti ar visų būsimų nuolatinių dantų užuomazgos yra ir, jas suskaičiavus, ramiai laukti nuolatinių dantų dygimo. Pastebėjus nuolatinių dantų trūkumą ar radus papildomų dantų užuomazgų, galima iš anksto pasiruošti būsimiems, su tokiomis situacijomis susijusiems, iššukiams.

Tegul dantukų gydytojas būna malonus sveikatos prižiūrėtojas, kurį smagu aplankyti – to Jums ir linkiu!