facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Jokio skausmo ir diskomforto – procedūra, grąžinanti tobulą šypseną

Jokio skausmo ir diskomforto – procedūra, grąžinanti tobulą šypseną
Kiek kartų norėdami nusišypsoti prisidengėte burną? Kiek kartų svajoję apie tobulą šypseną sustabdėte save sakydami – dar ne dabar? Tobula šypsena pelnytai galėtų būti vadinama vienu iš svarbiausių sėkmės aksesuarų, juk būtent ji nutiesia mums savimi pasitikėjimo kelią. Tad kaip džiaugtis ta tobula šypsena, kokius pirmuosius žingsnius žengti, kad visam laikui pamirštume kompleksus?
Raktas į tobulą šypseną – noras?

„Svarbiausia noras turėti gražią šypseną, nes išeitis visuomet yra“, – šypsosi Vilniaus odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologė Jurga Fultinavičiūtė. Pašnekovės teigimu, į kliniką pacientai dažniausiai kreipiasi dėl pažeistų priekinių ir krūminių dantų. Pacientų netenkina šypsenos estetinis vaizdas: patamsėję dantys, tarpai tarp dantų, netaisyklinga dantų forma, dantys, atstatyti senais plombiniais užpildais ar pažeisti kariozinių pažeidimų, dantų sangrūda. Šios problemos trukdo ne tik asmeniniame, bet ir profesiniame gyvenime, todėl aktyviai bendraujantys žmonės nori džiaugtis gražia šypsena ir drąsiai šypsotis komunikuodami. Tad kaip turėti tobulą šypseną? Gydytoja odontologė teigia, kad šiandien siūlomas sveikas ir dantis tausojantis būdas – estetinis dantų plombavimas panaudojant dentalinį mikroskopą.

Pagrindiniai estetinio dantų plombavimo panaudojant dentalinį mikroskopą privalumai:

» Tiksliau nei „plika akimi“ diagnozuojami karioziniai pažeidimai, pastebimi pralaidūs plombiniai užpildai.
» Tiksliai pašalinami seni plombiniai užpildai, karioziniai audiniai, tad pacientui nebereikia bijoti, kad bus išgręžta per daug danties audinių arba atvirkščiai – palikti karioziniai audiniai po plombiniais užpildais ar tarpdančiuose.
» Pastebimas atsivėręs arba arti paviršiaus esantis pulpos ragelis (izoliavus specialiomis medžiagomis galima išsaugoti danties gyvybingumą, sumažinti dantų pooperacinį jautrumą).
» Kokybiškai išpoliruojami plombiniai užpildai, nepaliekamos poros ir kabantys plombinių užpildų kraštai, kurie sukelia dantenų uždegimą, antrinių kariozinių pažeidimų formavimąsi.
» Geresnis matymas suteikia gydytojui odontologui daugiau informacijos apie paciento dantų būklę ir leidžia darbą atlikti kokybiškiau.
» Dantų priežiūra išlieka tokia pati kaip ir po įprastinės estetinio plombavimo procedūros – pacientui rekomenduojama 2-3 dienas nevartoti dažančių produktų, valyti dantis po valgio su tarpdančių siūlu ir dantų šepetėliu, kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną ir pripoliruoti plombinius užpildus. Taip pat gali būti rekomenduojama apsauginė kapa.

Pažangus gydymo metodas pranoko lūkesčius

Privalumų tikrai daug, o kaip patys pacientai atsiliepia apie estetinį dantų plombavimą panaudojant dentalinį mikroskopą?
Štai vienas iš jų – 25- erių Martynas. Būdamas keturiolikos metų važiuodamas dviračiu jis trenkėsi į automobilį. Nelaimingo atsitikimo metu vaikinui buvo nuskelti keturi priekiniai dantys. Ilgą laiką kompleksavęs ir ieškojęs geriausios šypsenos korekcijos išeities, šiandien Martynas, džiaugiasi priėmęs teisingą sprendimą, grąžinusį pasitikėjimą savimi – estetinį dantų plombavimą.
Mano pagrindinis lūkestis buvo natūralūs, sveiki dantys. Gydytoja man patarė atlikti estetinio plombavimo procedūrą ir pasiūlė du gydymo variantus: pirmasis – viršutinio žandikaulio kandžių protezavimas, ilčių plombavimas. Antrasis – visų viršutinio žandikaulio priekinių dantų estetinis plombavimas. Pasirinkau antrąjį variantą, svajojau apie tobulą šypseną“, – pasakojo Martynas.
Estetinio dantų plombavimo privalumai
„Dėl paciento įtempto darbo grafiko, estetinio plombavimo procedūra buvo atlikta dviejų vizitų metu, per kuriuos pašalinti seni plombų užpildai, karioziniai audiniai, atstatyta nusidėvėjusių ir nuskeltų dantų forma, spalva bei funkcija“, – komentavo J. Fultinavičiūtė.
„Nors procedūra lyg ilgas skrydis – truko apie 4 valandas, nejutau jokio diskomforto, o rezultatas pranoko lūkesčius, pagaliau įveikiau savo kompleksus“, – džiaugėsi Martynas.

Procedūros metu naudotas dentalinis mikroskopas, koferdamo sistema. Endodontinėms procedūroms (šaknų kanalų gydymui) dentalinis mikroskopas naudojamas jau dvidešimt metų, o restauracinėje odontologijoje – perpus trumpiau. Atliekant estetinio plombavimo procedūrą mikroskopas gali būti naudojamas nuo pradinio – danties preparavimo iki galutinio etapo – plombinių užpildų poliravimo.

Kodėl patariama nepamiršti ir krūminių dantų plombavimo?

Nors pasigirsta pacientų nuomonių, kad krūminių dantų estetinio plombavimo atlikti neverta, nes jie beveik nepastebimi, kito paciento – 32-ejų metų Raimondo nuomonė – kitokia. Su odontologe J. Fultinavičiūte pasitaręs vyras nedvejojo ir nusprendė atlikti krūminių dantų estetinį plombavimą. „Manau, kad jei yra galimybė, kiekvienam žmogui būtina turėti ne tik sveikus, bet ir tvarkingus bei gražius dantis“, – įsitikinęs Raimondas.
Estetinio dantų plombavimo privalumai
J. Fultinavičiūtė teigia, kad dentalinį mikroskopą galima naudoti beveik visais atvejais ne tik priekinių, bet ir (ypač) galinių dantų srityje, kur matomumas „plika akimi“ yra dar blogesnis nei priekinių dantų srityje. Dažnai pacientai nustemba, kam krūminiams dantims reikalingas estetinis plombavimas, jeigu plombų niekas, išskyrus odontologą, nemato? Gydytoja odontologė atkreipia dėmesį: kuomet paliekamos plokščios plombos krūminių dantų srityje, kenčia visa burnos ertmė – žemėja sąkandis galinių dantų srityje, labiau dyla priekiniai dantys, gali prasidėti smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimai.
Atliekant estetinį plombavimą šoninių ir galinių dantų srityje tiksliai atstatoma dantų spalva, anatomija, funkcija, apsaugoma nuo sąkandžio sužemėjimo. Pasak J. Fultinavičiūtės, dažnai pacientai atvyksta tik dėl priekinių dantų estetinio plombavimo, bet prieš tai būtina pradėti būtent nuo krūminių dantų atstatymo.
J. Fultinavičiūtės teigimu, kiekviena situacija individuali, todėl pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris pasiūlo paciento situaciją ir poreikius labiausiai atitinkantį gydymą.

Kiekvienas iš mūsų vertas turėti gražią ir estetišką šypseną, tačiau ne kiekvienas iš mūsų pasiryžta kreiptis pagalbos į specialistus. Išdrįskime tarti tobulai šypsenai taip – kartu su šiais pokyčiais į mūsų gyvenimą sugrįš pasitikėjimas savimi.