facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Intraveninė sedacija ir kitos nejautros

Intraveninė sedacija ir kitos nejautros

Skausmo slopinimas – dieviška pareiga!

Ar žinote, kad dažniausia nesilankymo pas odontologą priežastis – SKAUSMO BAIMĖ?

Užmirškite baimę eidami pas šiuolaikinį dantų gydytoją, ypač jeigu pasirinkote mūsų DENTICIJA kliniką. Šiuo metu odontologijoje taikomi įvairūs nuskausminimo būdai, medikų kalba vadinami NEJAUTRA.Nejautra gali būti :

 • APLIKACINĖ – tai įvairūs gelio / tepalo konsistencijos vaistai, kurie tepami ant gleivinės ir per kelias minutes pašalinantys paviršinį jautrumą. Ypač tinka kada reikia suleisti vaistus, kadangi žmogus beveik nebejaučia adatos dūrio.
 • INFILTRACINĖ – švirkšto ir adatos pagalba į dantenas šalia gydomo danties suleidžiama vietinio anestetiko (lidokaino, mūsų klinikoje naudojamas modernesnis – ARTIKAINAS). Po kelių-keliolikos minučių dantis ir aplinkiniai audiniai tampa nejautrūs skausmui.
 • LAIDINĖ – švirkšto ir adatos pagalba vietinis anestetikas yra suleidžiamas į nervo šaką, kuri įnervuoja gydomų dantų sritį.
 • PERORALINĖ SEDACIJA – tai nėra nuskausminimo būdas, tai lengvas primigdymas, kai žmogui prieš procedūrą duodama išgerti Ultratrumpo veikimo benzodiazepino (dažniausiai tai yra midazolamas). Atsiradusio mieguistumo fone atliekamos pasirinktos nejautros procedūros ir gydymas. Būdas saugus, tačiau nėra visada efektyvus, kadangi Midazolamo poveikis, ypač vaikams ne visada nuspėjamas. Mūsų klinikoje šio būdo praktiškai nebetaikome.
 • INTRAVENINĖ SEDACIJA – šios procedūros metu pilnai užmigdome pacientą, tačiau skirtingai nuo visiems žinomos NARKOZĖS nėra stabdomas kvėpavimas, nėra reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija ir ženkliai mažiau sutrikdomos įprastinės gyvybinės funkcijos. Nepaisant to, procedūrą kontroliuoja Gydytojas anesteziologas. Procedūra ypatingai tinka vaikams. Vienintelis vaikui nemalonus pojūtis – „uodo įgėlimas“ – injekcija į raumenis, kurios metu suleidžiami trumpo veikimo migdomieji. Pastarieji, skirtingai nuo midazlolamo yra visiškai prognozuojami, todėl procedūra tampa patikimesnė ir saugesnė ir pacientui, ir gydytojui. Užmigus pacientui į veną įvedamas kateteris, per kurį gydytojas anesteziologas tiksliai dozuoja tolimesniam „miegui“ reikalingus vaistus. Šią procedūrą pagrinde taikome mūsų klinikoje. Darbo gydytojams šios procedūros metu daugiau nei standartinės narkozės metu, tačiau pacientui ji ir saugesnė, ir patogesnė. Po šios procedūros vaikai prisimena tik tą baimės nekeliantį „uodo įgėlimą“. Pats skausmas pašalinamas papildomai pasirinktu nejautros būdu.
 • BENDROJI NARKOZĖ – tai tokia pati procedūra, kokią dažniausiai taiko chirurginių operacijų metu. Pacientas ne tik užmiega, bet taip pat jam sustabdomas savarankiškas kvėpavimas, pajungiama dirbtinė plaučių ventiliacija, taipogi pašalinamas skausmas.
 • Intraveninė sedacija

  Intraveninė sedacija rekomenduojama:

  • » Mažiems psichologiškai dantų gydymui nepasirengusiems vaikams.
  • » Vaikams, turintiems baimę odontologams bei jų atliekamoms procedūroms.
  • » Atliekant ilgas bei sudėtingas procedūras.
  • » Norint suteikti odontologinę pagalbą didesniems, tačiau nebendradarbiaujantiems vaikams.
  • » Suaugusiems, turintiems „Odontologo baimę“. Patikėkite, jos nereikia drovėtis taip pat, kaip „Skrydžio baimės“, tiesiog pasirinkti teisingą būdą tai baimei įveikti.

  Intraveninė sedacija tiks ir tiems pacientams, kurie nenori žinoti, kas vyksta procedūros metu, arba negali ilgiau ramiai išsedėti odontologo kėdėje, turi žemą skausmo slenkstį ar stiprų pykinimo, žiaukčiojimo ar springimo jausmą, turi stipriai pajautrėjusius dantis.

  Dar kai kurie faktai apie Denticijoje atliekamą procedūrą „Intraveninė sedacija“:

  Intraveninė sedacija gali būti naudojama atliekant bet kokią procedūrą, tiek chirurginę (pvz., dantų implantacija), tiek paprastesnę – gydymo.
  VAIKAMS taikant intraveninę sedaciją vienos procedūros metu galima sugydyti iki 10-12 ėduonies pažeistų dantų, atlikti dantų traukimą.
  Platesnę informaciją apie procedūrą suteikia jus gydantis odontologas konsultacijos metu.
  Norint atlikti šią procedūrą, reikės atlikti kai kuriuos tyrimus.
  Mūsų pacientui skausmo pajusti neteks!