facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Intraoralinė kamera, jos panaudojimas burnos higienos procedūros metu

Intraoralinė kamera, jos panaudojimas burnos higienos procedūros metu

Kalbame su „Denticijos“ klinikos burnos higieniste Jurgita Bučeliene apie intraoralinės, ėduonį aptinkančios, kameros panaudojimą burnos higienos procedūrų metu.

Jurgita, atlikdama burnos higienas Jūs kiekvienos procedūros metu naudojate intraoralinę kamerą. Ar galite paaiškinti kas yra intraoralinė kamera ir kaip ji veikia?

Tai speciali vaizdo sistema, skirta palengvinti paciento bendravimą su odontologu. Šios kameros pagalba mes galime pademonstruoti pacientui apžiūros rezultatus, užuot bandydami tai nupasakoti žodžiais. Kameros dėka, pacientas mato iki 100 kartų padidintą vaizdą monitoriuje. Matomas vaizdas leidžia pacientui lengviau suprasti esamą būklę ir spręsti dėl galimo gydymo plano pasirinkimo. Šioje sistemoje išsaugomi vaizdai vėliau leidžia vertinti arba ligos eigą, arba išvengti didesnių pažeidimų atsiradimui. Tai galima pasiekti dėka šios sistemos labai naudingo priedo – ėduonį nustatančio filmavimo funkcijos. Jos esmė – specialiuose spinduliuose kamera ne tik skirtinga spalva pažymi ėduonies pažeistus plotus, bet ir nurodo atsiradusio pažeidimo gylį. Šia funkcija ypač patenkinti pacientai, nes tai labai vaizdžiai parodo tai, ko plika akimi nepamatysi ir ką susigydyti lengvai pavyks dabar, išvengiant ateityje brangaus gydymo.

Kodėl intraoralinės kameros panaudojimas pacientui yra svarbus?

Matomas vaizdas pasako daugiau nei tūkstančiai žodžių.
Intraoralinė kamera
Suteikus pacientui galimybę pamatyti tai, ką mato pats specialistas, jis iškart supras gydymo prasmę ir būtinybę. Paprastai kalbant – tada jis jaučiasi pats pajėgus spręsti dėl gydymo laiko ir apimties. Matydamas gydymo procesą, pacientas jaučiasi įtrauktas į bendrą darbą – jis supranta kas ir kodėl yra atliekama jo burnoje.

Pacientas niekada nenori mokėti už tai, ko jis nesupranta. Ypač tai svarbu, kada pažeidimas nekelia skausmo ir nėra apčiuopiamas liežuviu – tik pamatęs išdidintą vaizdą jis tampa pakankamai informuotu, kad priimtų sprendimą siūlomo gydymo atžvilgiu. Paprastai kalbant – kuo geriau pacientui yra pateikiama informacija – tuo jis labiau linkęs pasitikėti specialistu.

Atlikdamas burnos higieną reguliariai, o jos metu ir dantų patikrinimą naudojant intraoralinę kamerą pacientas gali išvengti netikėto dantų skausmo?

Taip, šiems pacientams tai pavyksta ženkliai dažniau. Sistema leidžia sugaudyti atsiradusius pažeidimus ankstyvose stadijose. Tai reiškia, kad žmogus gali juos susitvarkyti pigiau, mažiau skausmingai ir tuos dantis ženkliai ilgesniam laikui išsaugoti gyvus.

Juk netikėtas dantų skausmas (išskyrus jei tai yra trauma) labai dažnai yra tiesiog pasekmė nepakankamo dėmesio anksčiau.