facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

HIBRIDINIAI DANTŲ PROTEZAI – yra būtent tie, kurie atstoja tikrus dantis!

HIBRIDINIAI DANTŲ PROTEZAI – yra būtent tie, kurie atstoja tikrus dantis!

Dantų protezai, kurie nieko nesiskiria nuo tikrų dantų, tai hibridiniai protezai. Hibridiniai dantų protezai yra būtent tie, kurie atstoja tikrus dantis. Juos turintys žmonės puikiai jaučiasi. Tuo labiau, kad tokie protezai gražiai, estetiškai atrodo, yra patogūs, neerzina dantenų ir, žinoma nesukelia dviprasmiškų situacijų. Kalbiname mūsų klinikos gydytoją Audrių Ralį.

Pirmieji paciento klausimai dažniausiai būna apie protezų kainą. Ką jiems atsakote?

Sutariame, kad pirmiausiai išsiaiškinsime, koks protezavimo metodas jiems labiausiai tinka. O tuomet svarstome, kurį metodą parinkti atsižvelgiant į paciento finansines galimybes. Visada pacientui sudarau alternatyvinius, aiškius gydymo planus.

Gydymo planas – tai detali gydymo sąmata, kurioje išvardijamos būsimos procedūros ir jų kaina. Taip pat įrašoma ir tai, kas, gydytojo nuomone, yra svarbu ir kas svarbu pačiam pacientui.

Neretai per konsultaciją, kai pacientui paaiškinu, kokius dantis ir kaip reikėtų protezuoti, išgirstu ir jo sprendimą: „Verčiau brangesni, bet geresni protezai“. Tai teisinga paciento nuostata. Juk nuo protezų priklauso ir kramtymo funkcija, ir žmogaus savijauta, ir jo gyvenimo kokybė.

Taip pat yra labai svarbu, kad medžiagos iš kurių pagaminti protezai, būtų priimtinos organizmui, – biologiškai suderintos.

Dantų protezavimas, kaip ir kitas odontologinis gydymas yra stipriai pažengęs technologijų dėka. Kokiais atvejais pacientams,  visai netekusiems dantų, galima pritaikyti fiksuotuosius hibridinius protezus? Kokie jų privalumai?

Hibridiniai protezai nuo paprastos, plastikinės dantų plokštelės smarkiai skiriasi.

Svarbiausia nauda žmogui – jie neišimami. Nes pagamintas protezas tvirtinamas prie nedidelių implantų, įsriegtų į žandikaulius, po to jis hermetizuojamas – susandarinamas.

Tokiais dantų protezais be vargo galima atkąsti maisto ir jį sukramtyti. Žmogus gali plačiai šypsotis – protezai atstoja tikrus dantis, o būtent to juk ir reikia.

Protezai yra estetiški, gražiai atrodo jų forma, ir spalva.

Labai svarbi hibridinių protezų savybė – jie priimtini organizmui, tai yra jam priimtini biologiškai.

Ptozezų pagrindas – vadinanamas karkasas – gaminamas iš cirkonio oksido. Tai viena labiausiai biologiškai suderinamų – organizmui priimtinų medicinoje naudojamų medžiagų.

Gaminant hibridinius protezus, ant karkaso sluoksnis po sluoksnio klojama speciali apdaila iš kompozicinių medžiagų. Tai dar vienas protezų privalumas.

Būna atvejų, kai apdaila nuskyla. Tačiau hibridinių protezų apdailą nesunku atkurti, o tai – ypač didelis privalumas. Apdailą gyd. odontologas gali pataisyti burnoje, nenuimdamas protezo. Tam sugaištama nedaug laiko.

O tais atvejais, kai skyla keraminė protezo apdaila, tenka nuimti visą tiltą, perdaryti protezą ir uždėti atgal. Tam reikia ir nemažai laiko, ir nemenkų papildomų išlaidų.<

Kiek metų gali būti naudojami hibridiniai protezai?

Visa tai labai priklauso nuo paciento rūpestingumo. Jei jis klauso gydytojo rekomendacijų, šie protezai gali būti naudojami ypač ilgai. Ir atvirkščiai – jei pacientas nesilaiko burnos ir dantų higienos, vengia apsilankyti pas odontologą dėl profilaktinės burnos, dantų ir jų protezų apžiūros, nešiojimo laikas gali gerokai sutrumpėti.


Rūpinkitės savo burnos sveikata. Gyd. odontologas AUDRIUS RALYS.