facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Gyvenimo istorija išvingiuota veide – ką leisiu perskaityti kitiems, nuspręsiu pats

Gyvenimo istorija išvingiuota veide – ką leisiu perskaityti kitiems, nuspręsiu pats

Remiantis Daily Mail atlikta apklausa, moterys dėl veido odos būklės ir pradedančių ryškėti veido raukšlių pradeda nerimauti sulaukusios 29-erių. Deja, ši apklausa neatskleidžia, kada dėl veide pradėjusių ryškėti laiko ženklų sunerimsta vyrai. Tačiau šiandienos vyras jau tikrai nebe tas, kurį buvo galima miesto gatvėse sutikti prieš 100 metų, nes šiuolaikinis vyras – tai savimi besirūpinantis vyras.

Tinkamos priemonės raukšlelių korekcijai – botulino toksino arba hialiurono rūgšties injekcijos.
Kodėl mūsų veiduose atsiranda raukšlės?

Nėra vienos vienintelės priežasties, kodėl mūsų veiduose pradeda formuotis raukšlės, tačiau tam galima išskirti keletą dažniausiai pasitaikančių veiksnių. Raukšlių atsiradimą veide dažnai nulemia: genetiniai veiksniai (odos sandara, odos tipas, poodinio sluoksnio storis), ydingi miego įpročiai (nuolatinis miegas ant vienos iš veido pusių), nesubalansuota mityba, alkoholinių gėrimų vartojimas, patiriama nuolatinė įtampa ar stresas, saulė ir šaltis (ypatingai – staigūs temperatūros pokyčiai, ilgas laikas praleistas saulėje ar šaltyje).

Ką gali atskleisti Jūsų veido žemėlapis?

Raukšlės gali būti skirstomos į grupes pagal momentą, kada yra matomos veide: vienos raukšlės yra aiškiai pastebimos ir ramybės būsenoje, o kitos mūsų veiduose atsiranda dėl atliekamų mimikos judesių.
Gydytojai veido raukšles į grupes skirsto ir pagal tai, kurioje veido zonoje šios raukšlės pradeda formuotis: kaktos, lūpų, nosies ir kita. Vilniaus odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja Irma Šlivinskienė pastebi, kad: „pacientai konsultacijose dažniausiai ieško priemonių, kurios padėtų sumažinti arba visai panaikinti kaktos, akių ir nosies srityse esančias raukšles. Tačiau, iš tikrųjų, veido raukšlių geografija yra kur kas platesnė.“
Veido raukšlelių žemėlapis – tai įrankis, kuris plačiai naudojamas veido raukšlių korekcijas atliekančių gydytojų mokymuose. Ši, tikrų tikriausia veide esančių raukšlių geografija, neretai sudomina ir į kliniką dėl veido raukšlių korekcijų besikreipiančius pacientus: jis padeda atskleisti asmeninius įpročius ar charakterio bruožus, kurie gali nulemti veide atsiradusias raukšles.

Grozio injekcijos moterims

Nors raukšlelių atsiradimas veide būdingas tiek vyrams, tiek moterims, tačiau galima išskirti nuo lyties priklausančius dėsningumus. Gydytoja I. Šlivinskienė atkreipia dėmesį, kad vyrams būdingiausios veido raukšlės, besiformuojančios viršutiniame veido trečdalyje, t.y. vertikaliosios (kitaip vadinamosios pykčio raukšlėmis) ir horizontaliosios (dar vadinamos rūpesčio raukšlėmis). Moterys dažniau ieško priemonių, kurios padėtų atsikratyti vertikalių ir horizontalių kaktos, akių ir lūpų srityse besiformuojančių raukšlelių.

Seniai svajojate drąsiai šypsotis ir pamiršti apie raukšles?

Nors veide atsirandančios raukšlės – natūralus procesas, atspindintis mūsų kasdieninius įpročius ar netgi charakterį, dažnas žmogus tikrai nesidžiaugia veide atsirandančiais laiko ženklais. Tinkamos priemonės veido odos priežiūrai, subalansuota mityba ir pakankamas vandens suvartojimas – tai tik keletas dažniausiai literatūroje sutinkamų, paprasčiausių kasdienių įpročių, padedančių ilgiau džiaugtis sveikai atrodančia oda. Deja, šios paprastos priemonės tegali padėti šiek tiek susilpninti neigiamą aplinkos poveikį, tačiau nepadeda reikšmingai sumažinti veide jau spėjusių atsirasti raukšlių.

Jeigu jau seniai kompleksuojate dėl raukšlių veide ir vis dažniau svarstote apie šių raukšlelių korekciją, rekomenduojama konsultuotis tik su kvalifikuotais šios srities specialistais ar gydytojais, kurie turi reikiamas žinias bei gebėjimus, padėsiančius įvertinti esamą veido odos būklę ir pasiūlyti tinkamiausias priemones – botulino toksino arba hialiurono rūgšties injekcijas – šioms korekcijoms atlikti. Vilniaus odontologijos klinika „Denticija“ nori paskatinti pacientus šypsotis drąsiai ir pamiršti apie jų veiduose atsirandančias raukšleles. Klinikoje pacientams gydytoja Irma Šlivinskienė teikia nemokamas konsultacijas, kuriose įvertinamas poreikis atlikti raukšles koreguojančias injekcijas.

Mūsų klinika pacientams siūlo ne tik rūpintis sveikais dantimis ir akinančia šypsena, tačiau ir pasinaudoti Jums nieko nekainuojančiais gydytojos I. Šlivinskienės patarimais ir žengti pirmąjį žingsnį savo svajonių odos link!

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →