facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Julija Vaščiūnaitė Tylienė

 • Julija Vaščiūnaitė Tylienė

  • Apie mane
  • Straipsniai
  • Mano darbai
  2015 m. įgijau odontologijos magistro laipsnį, baigusi Vilniaus universiteto studijas. Nuo 2016 m. Vilniaus universitete studijuoju vaikų odontologijos rezidentūrą.

  2019 m. pradėjau vesti vaikų odontologijos praktikos darbus Vilniaus universitete, aktyviai dalyvauju mokslinėje veikloje, viena iš labiausiai mane dominančių sričių – vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, burnos sveikata. Šia tema 2018 m. skaičiau du pranešimus: gegužės mėnesį Lietuvos odontologų rūmų tarptautiniame kongrese „Mokslo pažanga šiuolaikinėje odontologijoje“ tema „Vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, burnos sveikata“ ir rugsėjo mėnesį „Association for Disability and Oral Health“ asociacijos 24-ame tarptautiniame kongrese tema „Oral health status of children with Cerebral Palsy in Istanbul (Turkey) and Vilnius (Lithuania)“.

  Didelę dalį savo laisvalaikio skiriu visuomeninei veiklai: nuo 2013 m. dalyvauju „Litexpo“ rengiamose „Vaikų šalis“ parodose, „Dantukų klube“ ir kituose įvairiuose projektuose, kurių metu vaikus ir jų tėvus mokau taisyklingos burnos higienos. Taip pat vedu webinarus „Mano šeimos akademijoje“, esu filmavusis laidose tėvams, kuriose pasakojau apie taisyklingą dantų priežiūrą, skačiau paskaitas tėvams apie vaikų dantų priežiūrą Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose seminaruose.

  Džiaugiuosi, kad mano pastangos buvo įvertintos ir 2019 vasario 9 dieną Tarptautinės odontologų dienos proga man buvo įteikta Lietuvos odontologų rūmų padėka už dideles pastangas, nuoširdų ir prasmingą darbą, o tų pačių metų kovo 11-osios proga man buvo įteikta VŠĮ VUL Žalgirio klinikos padėka už atsidavimą savo profesijai.

  Kasmet dalyvauju teoriniuose ir praktiniuose kvalifikacijos kėlimosi kursuose, keletas, kuriuos išskirčiau:

  • Interim Seminar of the European Academy of Pediatric Dentistry „Local Anaesthesia in Paediatric Dentistry“, vykęs Turin mieste, Italijoje, 2017 m. Šio seminaro metu atnaujinau savo žinias apie vietinės nejautros atlikimo metodus bei nuskausminimui naudojamus vaistus, kas leidžia saugiai ir komfortiškai gydyti savo pacientus.
  • Kongresas „24th International Association for Disability and Oral Health Congress“, vykęs JAE, Dubajuje, 2018 m. rugsėjį. Kongreso metu ne tik galėjau pasisemti naujų žinių apie specialių poreikių turinčių pacientų gydymą, bet ir pati dalinausi savo patirtimi. Kartu su kolega iš Turkijos pristatėme savo pranešimą, palyginome savo šalių duomenis apie cerebriniu paralyžiumi sergančių vaikų burnos būklę.
  • „Optimalūs sprendimai vaikų odontologijoje“, 2018 m. Tai pirmoji tarptautinė Lietuvos vaikų odontologų draugijos konferencija, kurios metu buvo aptariami psichologinio bendravimo su vaikais ypatumai.
  • Teorinis-praktinis Med. Dr. V. Vilkinio seminaras „Estetinis priekinių ir krūminių dantų restauravimas kompozitais ir stiklojonomerais. Endodontiškai gydyto krūminio danties restauravimas stiklopluošto kompozitu EverX ir tiesioginiu užklotu“. Šio seminaro metu gavau daug patarimų, padendančių estetiškai atstatyti ėduonies pažeistus dantis, taip pat išbandžiau naujas plombavimo medžiagas, kurias dabar naudoju ir gydydama savo pacientus.


  Esu Lietuvos Respublikos odontologų rūmų narė. Mano gydytojos odontologės licencijos nr. OPL-04631.