facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Estetinis dantų plombavimas ir mikroskopo svarba

Estetinis dantų plombavimas ir mikroskopo svarba

Mikroskopo svarba estetiniame dantų plombavime

Dantų gydymas kone kasdien tampa vis pažangesnis, tačiau kartu – ir sudėtingesnis, tad ypatingas dėmesys turi būti skiriamas geram gydomos vietos matomumui ir gydymo tikslumui. Mikroskopo naudojimas gydytojo odontologo darbe – inovatyvus būdas pažangiai diagnostikai ir terapijai užtikrinti. O nuo šiol vaizdo padidinimas gali būti naudojamas ne tik dantų kanalų gydymui, bet ir estetiniam dantų plombavimui.

Dar visai neseniai kompozito plombos savo fizikocheminėmis savybėmis negalėjo prilygti aukso ir amalgamos užpildams. Dažniausiai pasitaikančios problemos būdavo pooperacinis jautrumas, polimerizacinis susitraukimas, mažas atsparumas spaudimui ir tempimui bei greitas susidėvėjimas. Didėjant pacientų estetiniams reikalavimams, tobulėjo medžiagos ir technika. Per paskutinius tris dešimtmečius metalinius užpildus pakeitė kompoziciniai, kažkada turėję pranašumą tik estetikoje, o dabar tapę universaliomis medžiagomis priekinių ir galinių dantų estetiniam plombavimui.

Atkuriant danties anatomiją, svarbu ne tik atstatyti prarastą danties struktūrą, bet ir formą bei funkciją. Amalgaminiai užpildai reikalaudavo makro retencijų ir vargu ar tokį plombavimą buvo galima pavadinti estetiniu. Dabar naudojant mikroskopą ir naujausias plombines medžiagas dantį restauruoti galima ypač konservatyviai. Vis labiau populiarėja biomimetikos koncepcija. Biomimetika – tai atkūrimas to, ką sukūrė gamta. Pagrindinis principas yra danties estetinio vaizdo, formos ir funkcijos atkūrimas stengiantis kuo mažiau pašalinti sveikų danties struktūrų. Mikroskopo naudojimas odontologinių procedūrų metu leidžia specialistui pastebėti net smulkiausias detales, tad gydymas tampa tikslesnis ir kokybiškesnis.

Dirbant su mikroskopu lengviau identifikuoti pažeistas danties struktūras, senus užpildus ir juos pašalinti, apsaugoti minkštuosius audinius, tiksliau adaptuoti matricas tarpdančiuose, natūraliau atstatyti danties paviršius bei kruopščiau atlikti poliravimą po estetinio plombavimo – nepalikti kabančių plombos kraštų, galinčių lemti antrinį kariesą ir dantenų uždegimą, naudojant mikroskopą lengviau pastebėti plombų nelygumus ir poras.

Nustatyta, kad mikroskopas gali suteikti 25 kartus daugiau vizualinės informacijos nei dirbant su optika ir net iki 100 kartų daugiau informacijos nei dirbant be jokio įrankio, galinčio didinti vaizdą.

Šiais laikais pacientai pageidauja, kad dantų gydymas būtų minimaliai invazyvus, gydyti dantys atrodytų natūraliau ir tarnautų kuo ilgiau.

Maloniai Jūsų laukiame! Gyd. odontologė JURGA FULTINAVIČIŪTĖ!. :)