facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Estetinė dantų restauracija – procedūra, grąžinanti pasitikėjimą savimi

Estetinė dantų restauracija – procedūra, grąžinanti pasitikėjimą savimi
Graži šypsena jau seniai tapo mūsų vizitine kortele. Ji suteikia pasitikėjimo savimi bendraujant su kitais žmonėmis. Vis tik dažnai mes baiminamės, kad estetinės dantų procedūros pažeis mūsų dantis, o galutinis rezultatas nedžiugins. Tačiau kintant technologijoms šiandien siūlomas sveikas ir dantis tausojantis bei atkuriantis būdas – estetinė dantų restauracija – keičia pacientų nuomonę ir veja šalin visas baimes.

„Pacientai dažniausiai nerimauja ir klausia, ar restauruotas dantis atrodys taip pat, kaip ir šalia esantys dantys, ar ši procedūra bus ilgalaikė, tad konsultacijos metu jiems suteikiama visa reikalinga informacija. Estetinio plombavimo metu kruopščiai ir tiksliai sluoksnis po sluoksnio atkuriami danties audiniai, spalva ir dydis taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui, tad nerimauti tikrai nereikia“, — pasakojo Vilniaus odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologė Giedrė Uogintaitė.
Estetinė dantų restauracija (arba plombavimas) reikalauja ne tik gydytojo odontologo pastangų, bet ir kruopštumo. Tai labiausiai tausojantis dantį restauracijos metodas, dar vadinamas menine dantų restauracija dėl atidumo reikalaujančių pastangų procedūros metu.
Estetinė dantų restauracija

Kada rekomenduojama estetinė dantų restauracija?

Ši procedūra rekomenduojama tuomet, kai:
» Paciento netenkina jo dantų spalva.
» Esant senoms ar nekokybiškoms plomboms.
» Yra tarpai tarp dantų, dantys nudilę.
» Paciento netenkina jo danties ar dantų forma.
» Dantys kreivi.
» Reikalingas sąkandžio pakėlimas.
» Ortodontinio gydymo metu.
Estetinis plombavimas gali būti atliekamas tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims. G. Uogintaitės teigimu, pacientams, besidomintiems dantų restauracijos procedūra, pirmiausiai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. „Konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, jei dantų restauraciją atlikti galima, su pacientu aptariamas individualus jo atvejis, ir planuojama dantų restauracija – sakė G. Uogintaitė.

Kokie estetinės dantų restauracijos privalumai?

Tai minimaliai invazinė, patikima ir greita procedūra, tausojanti dantis. Vieną dantį galima restauruoti vieno vizito metu. Jei restauruojami 4-6 dantys, procedūra gali užtrukti iki 5-8 valandų, priklauso nuo to, kokio rezultato siekiama. „Be abejonės, po šios procedūros pacientai gali džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena“, – pridūrė G. Uogintaitė.

Kaip prižiūrėti dantis po estetinės dantų restauracijos?

Iškart po procedūros pacientams patariama nevartoti dažančių produktų (juodos kavos, burokėlių, mėlynių, raudono vyno). Dantys gali būti šiek tiek jautresni, tačiau tai laikina. Gydytoja odontologė rekomenduoja dantis prižiūrėti taip, kaip ir prieš procedūrą. Patariama 1-2 kartus per metus atlikti plombų poliravimo procedūrą, o burnos higieną – kartą per pusę metų. G. Uogintaitė ragina nepamiršti ir kokybiškos dantų pastos bei skalavimo skysčio, tuomet restauracija tarnaus dar ilgai.

Dvejojantiems dėl dantų restauracijos, patariama nesibaiminti ir kreiptis į specialistą, kuris atsakys į visus jums aktualius klausimus ir pasiūlys geriausią sprendimą, padėsiantį vėl džiaugtis gražia šypsena ir sveikais dantimis. Dėl konsultacijos su gyd. odontologe Giedre kreipkitės registracija@vilniausdenticija.lt arba 8 52 709125.