facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

„Denticija“ – vienas paklausiausių konferencijos „Atsakinga tėvystė“ stendų

„Denticija“ – vienas paklausiausių konferencijos „Atsakinga tėvystė“ stendų

Kovo 25-26 dienomis Vilniuje vyko dviejų dienų konferencija „Atsakinga tėvystė“, kurios metu edukologai, psichologai ir gydytojai dalijosi informacija vaikų auginimo bei sveikatinimo temomis. Šioje konferencijoje eksperto teisėmis dalyvavo ir Vilniaus odontologijos klinika „Denticija“. Klinikos odontologė Rasa Masiliūnienė dalinosi patarimais, kaip prižiūrėti jaunųjų šeimos narių dantis, kad jie kuo ilgiau išliktų sveiki, o gydytojai turėtų kuo mažiau darbo.

Vaikų dantų higiena apipinta mitais

Šiuolaikinėse informavimo priemonėse apstu informacijos įvairiais vaikų sveikatinimo klausimais. Apie dantukų priežiūrą – taip pat. Liūdna pripažinti, tačiau vaikų dantų higienos sritis dar vis apipinta mitais. Tad nenuostabu, kad konferencijos „Atsakinga tėvystė“ metu „Denticija“ stendas buvo vienas paklausiausių. Tėvai, seneliai, besilaukiančios moterys bei būsimieji tėveliai domėjosi, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti vaikų dantukus.

Štai viena mamytė tikino, kad vaikams nereikia valyti dantų, nes „jie vistiek iškris“. Kita jai antrino: „va – kiti valo ir jų vaikams dantukai vistiek genda, tad kam kelti stresą vaikui ir vargti patiems“! Liūdniausia, kad pasiūlymų apsilankyti pas odontologą „tik tuo atveju, kada vaikučiui jau pradės skaudėti dantuką“, tėvai sulaukia ir iš pačių gydytojų. Deja, bet pasitaiko ir tokių atvejų.

„Denticija“ vaikų odontologė Rasa Masiliūnienė neigė šiuos mitus ir su visais susidomėjusiais dalijosi patarimais, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti dantukus. Rodydama demonstracinius video įrašus bei dalindama leidinius, gydytoja su kiekvienu apsilankiusiu stende aptarė esminius dantų priežiūros aspektus, apsilankymų pas odontologą būtinybę bei jų tęstinumo svarbą.

Ar jūs žinote kada reikia pradėti rūpintis vaiko dantukais?

Gydytojos R. Masiliūnienės teigimu, pas odontologą tėveliams su mažuoju pacientu vertėtų pasirodyti išdygus pirmajam vaikučio dantukui. Ši tėvų ir vaikelio pažintis su odontologu bei vizitų tęstinumas yra labai svarbu tam, kad atsirastų draugiškas ir pasitikėjimu grįstas ryšys tarp mažojo paciento bei gydytojo. Tik tokiu atveju, prireikus rimtesnių gydymo procedūrų, vaikelis nepatirs didelio streso, nes apsilankymą odontologo kėdėje suvoks kaip būtinybę, o ne prievolę.

Ar jūs žinote kaip taisyklingai reikia prižiūrėti vaikų dantukus?

Rūpintis vaiko dantukais tėveliai raginami pradėti gana anksti. Anot odontologės, jau nuo trečiojo mėnesio patariama periodiškai masažuoti vaikučio dantenas su marlės skiaute. O pasirodžius pirmiesiems dantukams, valyti juos ryte ir vakare vieno danties šepetėliu. Daugėjant dantukų – pradėti naudoti ir dantų siūlą. Tokiu būdu dantukai apsaugomi nuo apnašų bei išugdomas įprotis pareigingai valytis dantis.

Teisingi įpročiai. Kaip palengvinti jų formavimą?

Konferencijos „Atsakinga tėvystė“ metu „Denticija“ stende visi norintys gavo dovanų – dantų valymo įpročių kalendorius. Moksliškai įrodyta, kad įpročiai žmogaus pasąmonėje susiformuoja per 21 dieną. Tad šie kalendoriai, apimantys būtent tokį laikotarpį, yra puiki motyvacinė priemonė mažiesiems: tris savaites ryte ir vakare išsivalius dantukus tereikia pažymėti „įvykdytą užduotį“ spalvingais lipdukais ar žymekliais.

Kaip pasirinkti odontologą? Vilniaus odontologijos klinika „Denticija“ kviečia susipažinti

Vilniaus odontologijos klinikos „Denticija“ vaikų ir paauglių dantukų gydytojai – kompetentingi bei profesionalūs odontologai, turintys didelę patirtį bei psichologinį pasirengimą dirbant su mažaisiais pacientais. Jei norite, kad jūsų vaikutis jaustųsi jaukiai ir komfortiškai dantukų apžiūros metu – „Denticija“ odontologai pasirengę jums padėti. Atvykite pas mus ir Jumis bus nuoširdžiai pasirūpinta.