facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Dantų tiesinimas kapomis – pacientės istorija

Dantų tiesinimas kapomis – pacientės istorija

Kiekviena paslaugas teikianti institucija džiaugiasi galėdama suteikti kokybišką produktą ir profesionalų aptarnavimą savo klientams. Pagrindinis odontologijos klinikų grupės „Denticija” tikslas – glaudus medikų ir pacientų bendradarbiavimas siekiant kokybiško gydymo. Esame laimingi galėdami pasidalinti interviu su mūsų klinikos kliente Dovile apie dantų tiesinimo nepastebimomis kapomis vargus ir privalumus.

Kodėl nutarėte tiesintis dantis skaidriomis kapomis?

Aš apsvarsčiau visus skirtingus dantų tiesinimo būdus prieš pasirenkant nepastebimas kapas. Viena iš pagrindinių priežasčių – mano darbas. Aš dirbu skrydžių palydove ir esu priversta laikytis tam tikrų įvaizdžio standartų. Dėl to, paprastos metalinės ar net keramikinės kabės – ne išeitis. Jeigu sąžiningai – netgi kapos nėra leidžiamos, tačiau jos beveik nepastebimos, tad galima lengvai išsisukti.

Kita priežastis – lankstus vizitų pas gydytoją planas. Kadangi gyvenu užsienyje, man būtų labai sudėtinga dažnai grįžinėti į Lietuvą, kad paveržtų breketus. Dėl šios priežasties man būtų tekę rinktis specialistus, esančius arčiau dabartinių mano namų. To daryti nenorėjau, nes visgi labiau pasitikiu Lietuvos gydytojais. Dėl to tiesinančios kapos yra labai patogus ir daug paprastesnis dantų tiesinimo būdas, nes tam tikrą laiką galima ramiai keistis kapas namie, ir lengvai susiplanuoti savo atostogas Lietuvoje kartu su vizitais pas gydytoją.

Ar likote patenkinta „Denticija“ odontologų komandos sudarytu individualiu gydymo planu? Ar jis palengvino Jūsų apsisprendimą pradėti gydymą skaidriomis kapomis?

Kaip ir minėjau, dėl mano darbo specifikos, neturėjau didelio dantų tiesinimo metodų pasirinkimo. Todėl kreipiausi į „Denticija“ odontologus jau žinodama, kad nepastebimos kapos yra mano vienintelė galimybė išsitiesinti dantis. Tačiau, turėjau abejonę, ar gydymas bus sėkmingas. Jau pradinės konsultacijos su gyd. V. Budriene metu abejonės išsisklaidė – mane nuramino ir patikino, kad tai yra man tinkamiausias dantų tiesinimo būdas.

Man buvo paaiškinta, kas vyks toliau ir ką aš turiu padaryti iki pradedant gydymą (susitaisyti skylutes, išsirauti protinius dantis ir t.t.) ir kiek maždaug užtruks pats gydymas.

Ar gydymo procesas vargino? Galbūt turėjote atsisakyti kokių malonių kasdieninių įpročių?

Gydymo procesas iš tikrųjų buvo žymiai lengvesnis nei maniau. Reikėjo maždaug savaitės, kad įprasčiau, bet vėliau tiesiog nebejauti, kad burnoje yra kapa. Vienintelis iššūkis, manau, buvo tas, kad kiekvieną kartą pavalgius reikia valyti dantis. Tačiau visa tai – mano labui, nes nereikalingai nebeužkandžiauju, ką anksčiau visada darydavau.

Įprotis valyti dantis kiekvieną kartą po valgio, pagerino mano bunos higieną. Pradėjau gerti daug daugiau vandens vietoj sulčių, kavos ir t.t., nes spalvotieji gėrimai gali pakeisti kapų spalvą. Tad drąsiai galiu teigti, kad šis gydymas padėjo man atrasti naujų, sveikatai naudingų įpročių.

Ar buvo sudėtinga laikytis gydymo eigos kapomis?

Iš pradžių buvo kiek sudėtingiau, nes turėjau prisiminti, kiek laiko kapą nešiojau, o kiek laiko praleidau ją išsiėmusi kol valgiau, valiausi dantis ir pan., nes kapas turėjau išnešioti ne mažiau kaip 22 valandas per dieną. Taip pat nuolat su savimi turėjau nešiotis dantų šepetėlį ir dantų pastą, kad galėčiau išsivalyti dantis po kiekvieno užkandžio. Tačiau vėliau, įpratus, dariau tai visiškai negalvodama.

Ar likote patenkinta rezultatu? Kokie, Jūsų manymu, šio gydymo privalumai?

Tikrai taip. Manau, kad pagrindiniai šio gydymo privalumai yra:
• Estetika;
• Vizitų pas specialistą lankstumas;
• Kapas galima išsiimti, kada tik reikia, pavyzdžiui, vakarėlių nuotraukoms;
• Neskausminga. Truputį spaudžia, pasikeitus naują kapą, tačiau, manau, kad tikrai nepalyginsi su breketais;
• Nesudėtinga burnos higiena.