facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Dantų šaknų kanalų gydymas – pristatome naują specialistę IRMĄ ŠLIVINSKIENĘ

Dantų šaknų kanalų gydymas – pristatome naują specialistę IRMĄ ŠLIVINSKIENĘ

Dantų šaknų kanalų gydymas, endodontija

Gydytoja, kas yra endodontija ir kokiais atvejais šis gydymas yra būtinas?

Endodontija yra danties šaknų kanalų gydymas. Dažniausiai šis gydymas yra taikomas atsiradus ūmiam skausmui dėl danties pulpos (nervo) arba šaknį supančių audinių uždegimo, esant anksčiau nekokybiškai atliktam endodontiniam gydymui, įvykus danties įskilimui ar traumai. Jei pulpa infekuojama, kyla didelis pavojus, kad infekcija gali išplisti po visą šaknų kanalų sistemą ir gali atsirasti skausmingi pūliniai. Jei atideliosite dantų šaknų kanalų gydymą, atsiras dar daugiau problemų, dėl kurių dantis gali prireikti pašalinti.

Kokias technologines inovacijas taikytinas šiam gydymui gali pasiūlyti pacientui Vilniaus „Denticija“?

Mūsų klinika gali pasiūlyti pačias naujausias technologijas, kurios yra naudojamos šiai dienai endodontiniam gydymui, t.y. „Zeiss“ mikroskopą, ultragarsinį aparatą, naujos kartos mašininius „Wave One“ kanalų valymo instrumentus, „Calamus“ aparatą, kurio dėka kanalus galima plombuoti karšta gutaperča. Visos šios technologijos įtakoja ir gydymo kokybę ir patį galutinį rezultatą, o tai labai svarbu.

Kaip vyksta danties šaknų kanalų gydymo procedūra?

Daugumai pacientų dantų šaknų kanalų gydymas asociuojasi su nemalonia procedūra, skausmu, tačiau šiuolaikinių technologijų dėka gydymas yra neskausmingas ir trunkantis visai neilgai. Procedūros metu kanalai yra išvalomi mechaniškai bei chemiškai ir suplombuojami.

Irma, pasitaiko atvejų, kai yra būtinas endodontinis pergydymas, kokiais etapais tai vyksta?

Kuomet atvejis yra nekomplikuotas gydymą galima atlikti ir vieno vizito metu, tokiu atveju šaknies kanalas yra išvalomas ir iš karto užplombuojamas. Jei atvejis sudėtingesnis (tai apsprendžia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas)  gali prireikti ir kelių vizitų šaknų kanalų išvalymui ir užplombavimui.

Kokios yra endodontinio pergydymo alternatyvos?

Jei danties kanalo negalima sugydyti konservatyviu būdu, tam tikrais atvejais yra taikomas chirurginis būdas (šaknies rezekcija,hemisekcija). Kuomet endodontinis gydymas yra jau nebegalimas, tuomet dažniausiai dantį tenka šalinti ir vėliau atlikti danties implantaciją arba dantų defekto protezavimą.

Gydytoja, kokios būtų Jūsų rekomendacijos dėl dantų priežiūros po šio gydymo?

Dantų priežiūra turėtų būti tokia pati, kaip ir visų gydytų bei negydytų dantų – svarbiausia kokybiška kasdieninė (ryte ir vakare) burnos higiena, mažiausiai vieną kartą metuose profesionali burnos higienos procedūra odontologo kabinete, bei kokybiškas endodontiškai gydyto danties atstatymas bei hermetizavimas plomba arba danties vainikėliu.

Gydytoja endodontologė IRMA ŠLIVINSKIENĖ.