facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

DANTŲ PROTEZAVIMAS – susigrąžinkite savo šypseną ir gyvenimo kokybę!

DANTŲ PROTEZAVIMAS –  susigrąžinkite savo šypseną ir gyvenimo kokybę!

Dantų protezavimas

Apie dantų protezavimo paslaugą, šio gydymo ypatumus, technologines naujoves kalbame su gyd. odontologu Audriumi Raliu.

  • Audriau, mokslas, inovacijos, progresas sparčiai juda į priekį ir šiai dienai gali pasiūlyti vis daugiau odontologinio gydymo metodų ir technikų, kokiais pasiekimais dantų protezavimo gydyme norėtumėte pasidžiaugti Jus?

Pagrindinis dantų protezavimo tikslas atnaujinti pažeistus arba atkurti trūkstamus dantis. Kodėl derėtų susirūpinti dėl trūkstamo danties? Iš ties net vieno danties praradimas jau įtakoja Jūsų elgseną kasdieniniame gyvenime, mažėja pasitikėjimas savimi. Būsite priversti atsisakyti daugumos Jūsų anksčiau mėgtų maisto produktų. Apie pakitusią išvaizdą prisiminsite kiekvieną kartą pažiūrėję į veidrodį. Laimei, šiuolaikinių technologijų dėka, mes galime pasiūlyti šiuolaikinius dantų atkūrimo sprendimus. Vienas iš naudingiausių pasiekimų, kuriuo norėčiau pasidžiaugti, tai pavieniai dantų implantai ar jų sistemos. Šio gydymo būdo pagalba galima atstatyti dantis nuo dalinio defekto iki pilnos adentijos. Taip pat derėtų pasidžiaugti ir galimybę, protezuoti bemetalės konstrukcijos įvairaus sudėtingumo protezais. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, tad protezas, tai ir estetinis, ir patikimumo bei kokybės sprendimas.

  • Gydytojau, kaip ir minėjote, kad vienas iš pagrindinių dantų protezavimo gydymo tikslų yra atstatyti kramtymo funkcijas ir estetinį vaizdą, tačiau, jei žandikaulis yra visiškai be dantų, kokios yra dantų protezavimo galimybės atkurti visus dantis?

Pacientams netekusiems visų dantų, galime pasiūlyti kelis gydymo būdus. Vienas iš pilnos adentijos atstatymo būdų yra protezavimas pilnomis plokštelėmis. Norint pagerinti plokštelių fiksaciją, pacientams dažnai siūlome mini implantą, arba standartinę implantų sistemą su lokatoriniais užraktais. Patogiausias ir komfortabiliausias pacientams pilnos adentijos atstatymo būdas, tai protezavimas ant implantų fiksuotais metalo keramikos ar hibridinės konstrukcijos protezais.

  • Pigūs dantų protezai iš tiesų ne visada būna geriausias sprendimas, taupymas ne visais atvejais duos kokybišką ir gerą rezultatą, kokia būtų Jūsų nuomonė?

Greičiausiai daugeliui iš mūsų reikėtų pakeisti nuomonę, ir į burnos sveikatą žiūrėti, kaip į ilgalaikę investiciją. Pigūs dantų protezai ne visada pateisina pacientų lūkesčius. Dažnais atvejais pasirinktas tik ekonomiškas gydymo būdas sukelia tam tikrų nepatogumų. Derėtų nepamiršti, kad sveikata brangiausias mūsų turtas ir nebijoti investuoti į geresnę kokybę suteikiančius dantų protezus.

  • Gydytojau, kokios Jūsų rekomendacijos pacientams, kuriant naują šypseną?

Visų pirmiausia yra nuoširdus ir betarpiškas bendravimas su pacientu, prieš pradedant gydymą visada yra pristatomas ir aptariamas dantų protezavimo gydymo planas. Kuriant naują šypseną, pacientams visada siūlau kelis gydymo būdus ir rekomenduoju jiems pasirinkti priimtiniausią metodą gyvenimo kokybei pagerinti.

Gyd. odontologas AUDRIUS RALYS.