facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų laminatės

Šiandieninėje odontologijoje protezavimas dantų laminatėmis yra vienas iš populiariausių, saugiausių bei patikimiausių estetinio restauravimo metodų. Dantų laminatės – tai itin plonos (0.3-0.5 mm storio) šviesai pralaidžios porceliano plokštelės, tvirtinamos prie nedaug nušlifuoto danties paviršiaus. Kartais vietoje porceliano laminatės naudojamos laminatės, pagamintos iš kompozito. Kiekvienam pacientui laminatės gaminamos individualiai, dantų technikų laboratorijoje.


Laminatės dažniausiai naudojamos estetiniais tikslais, pavyzdžiui, priekiniams dantims atkurti ar restauruoti nudilusius, nusidėvėjusius, nuskilusius arba patamsėjusius dantis. Laminatėmis gali būti koreguojama danties spalva bei forma, taip pat uždaromi tarpai tarp dantų. Esant nedidelėms dantų anomalijoms, laminatės gali būti naudojamos siekiant pagražinti kreivus dantis. Laminatės naudojamos ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų dantims pagražinti. Šis protezavimo būdas yra laikomas estetinio plombavimo alternatyva.

Dantų laminatės ir jų privalumai

Vienas iš pagrindinių dantų laminačių privalumų yra danties audinius tausojantis gydymo metodas. Tvirtinant laminatę prie danties, jis šlifuojamas minimaliai, tik 0.3-1 mm. Siekiant kokybiško danties atkūrimo, šios porceliano plokštelės yra ypatingai tikslios bei tvirtai klijuojamos prie danties. Porcelianas puikiai sukimba su emaliu. Laminatės gerai toleruojamos žmogaus organizmo, neturi polinkio kaupti maisto. Laminatės net neono šviesoje spindi taip pat kaip natūralūs, sveiki dantys. Jos dėvisi mažiau nei plombinės medžiagos, yra ilgaamžiškesnės, estetiškesnės. Tai natūraliai atrodanti, spalvos nekeičianti bei blizgesio neprarandanti danties restauracija.

Protezavimo dantų laminatėmis eiga

Jei nusprendėte protezuoti dantis lamnatėmis, pirmiausia, rekomenduojame apsilankyti odontologijos klinikoje ir pasikonsultuoti su odotologu, aptarti, kokios tiksliai dantų išvaizdos pageidaujate. Atlikęs nuodugnią apžiūrą, įvertinęs Jūsų dantų būklę, odontologas galės rekomenduoti tinkamiausią gydymo metodą, suteikti visą būtiną informaciją apie jo naudą ir tai, kaip gydymas bus atliekamas.

Norint nustatyti individualią Jūsų dantų formą, reikalingą laminačių gylį, tam, kad dantų technikas laboratorijoje galėtų pagaminti Jūsų dantims pritaikytas laminates, padaroma skaitmeninė (panoraminė) rentgeno nuotrauka, nuimami dantų antspaudai.

Prieš atliekant laminačių uždėjimo procedūrą odontologijos klinikoje „Denticija“, atliekama minimali dantų paruošimo procedūra: tam tikras dantų plotas yra užšaldomas, nuo dantų paviršiaus pašalinamas labai plonas emalio sluoksnis. Taip paruošiama vieta laminatėms.

Kol laboratorijoje bus gaminamos ilgalaikės laminatės, pacientui gali būti uždėtos laikinos laminatės. Taip bus sudaryta galimybė patirti ar nejaučiate diskomforto, ar Jums patogu. Savo potyriais būtinai pasidalinkite su gydytoju-odontologu. Jei bus juntamas koks nors nepatogumas, prieš nuolatinių laminačių uždėjimą, galima atlikti tam tikrus pakeitimus.

Technikų specialiai Jums pagamintos laminatės yra atsiunčiamos į odontologijos kliniką. Prieš dedant laminates, ant jų vidinio paviršiaus uždedamas specialaus cemento sluoksnis. Laminatės prie dantų klijuojamos palaipsniui, spaudžiant ir leidžiant pasišalinti medžiagos pertekliui. Šis metodas padeda užtikrinti, jog laminatės užsidėtų tolygiai ir neatšoktų. Cementas sukietinamas naudojant specialią lempą. Kadangi laminatės yra itin plonos ir prie dantų paviršiaus priklijuojamos stipriais klijais, galite būti ramūs, jog jos tikrai nenukris.

Po šios neskausmingos, diskomforto nesukeliančios, minimaliai invazyvios procedūros Jūsų dantys tampa tvirti, gražūs, o Jūs galite džiaugtis nuostabia šypsena. Tiesa, gydytojas-odontologas gali rekomenduoti po kelių savaičių vėl apsilankyti klinikoje tam, kad būtų galima patikrinti, ar neatsirado kokių nors trūkumų, išklausyti Jūsų potyrius ir poreikius.

Odontologijos specialistas kiekvieną pacientą informuoja apie tai, kiek apytiksliai laiko laminatės bus veiksmingos. Įprastai laminatės tarnauja daug metų, tačiau, kaip ir Jūsų natūralūs dantys, jos gali būti pažeistos. Maži laminačių pažeidimai nesunkiai pataisomi, esant būtinybei, kuri nors iš laminačių gali būti pakeista nauja. Be to, laminuotų dantų spindesį galima atnaujinti juos poliruojant.

Odontologijos specialistas kiekvieną pacientą informuoja apie tai, kiek apytiksliai laiko laminatės bus veiksmingos. Įprastai laminatės tarnauja daug metų, tačiau, kaip ir Jūsų natūralūs dantys, jos gali būti pažeistos. Maži laminačių pažeidimai nesunkiai pataisomi, esant būtinybei, kuri nors iš laminačių gali būti pakeista nauja. Be to, laminuotų dantų spindesį galima atnaujinti juos poliruojant.

Priežiūra

Individualiai pagamintos ir uždėtos ant dantų laminatės niekuo nesiskirs nuo šalia esančių natūralių dantų. Jos neapsunkins kasdienės burnos higienos, speciali priežiūra nėra reikalinga. Laminatėms būtina tokia pati priežiūra kaip ir sveikiems dantims. Svarbu valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

Turite klausimų?

Registruotis konsultacijai →