facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Dantų implantai – ilgalaikis estetinis sprendimas ir gyvenimo kokybės užtikrinimas

Dantų implantai – ilgalaikis estetinis sprendimas ir gyvenimo kokybės užtikrinimas

Dantų implantai šiandieninėje odontologijoje, pasitelkus naujas technologijas, gydymo metodus bei žinias, yra pažangiausias būdas žmogaus trūkstamų dantų atstatymui.

Vieno ar kelių dantų praradimas gali tiesiogiai paveikti Jūsų kasdieninio gyvenimo kokybę. Kasdieninis drovėjimasis savo išvaizda mažina pasitikėjimą savimi, o savigarba yra vienas svarbiausių socialinių įgūdžių, suteikiantis žmogui psichologinį stabilumą, komfortą ir saugumo jausmą.

Beje, kiekvienas prarastas dantis turi savo istoriją: atsiradusio tarpo priežastis gali būti nelaimingas atsitikimas, dalis iš mūsų tiesiog paveldi blogus dantis. Kad ir kokios būtų priežastys, tikrai neverta dėl to atsisakyti savo įprastų kasdieninių įpročių.

Įrodytos kokybės teikiami pranašumai – estetinis sprendimas, kaulo išsaugojimas, danties išsaugojimas.

  • Estetinis sprendimas – funkcija ir išvaizda yra neatsiejami dalykai, tad dantų implantai sukurti taip, kad teiktų patikimą stabilumą ir naują savybę, kaip natūralią išvaizdą.
  • Kaulo išsaugojimas – implantai perduoda kramtymo jėgą žandikauliui, o tai padeda išsaugoti kaulą, naudojant įprastus tiltus ar dalinius protezus, kaulas gali pradėti lėtai nykti, to pasekoje gali kisti ir pati veido forma.
  • Danties išsaugojimas – naudojant įprastą tiltą reikia nušlifuoti trūkstamo danties kairėje ir dešnėje esančius gretimus dantis, ant kurių remsis tiltas. Naudojant implantą tarpui užpildyti, greta esantys dantys nepažeidžiami, taip išsaugojant natūralų danties paviršių.
  • Papildoma nauda – į implantą įsiremianti dantų eilė atrodo natūraliai.

Sėkminga implantacija susideda iš tikslios diagnozės, individualios konsultacijos ir profesionalaus odontologinio gydymo.

  • Diagnozė – pacientui atlikus radiologinį tyrimą gyd. odontologas įvertina paciento burnos būklę ir sprendžia kokį gydymo metodą galima taikyti. Su pacientu yra svarstomos visos galimos gydymo alternatyvos, bei dantų atkūrimo būdų pranašumai ir trūkumai. Remiantis radiogramos nuotraukomis ir gipso modeliais gyd. odontologas nustato implanto ilgį ir skersmenį, sektinai nustatoma implanto įdėjimo vieta. Sėkmingam implanto prigijimui reikalingas pakankamas kaulo audinių kiekis. Būna atvejų, kai kaulą reikia atkurti.
  • Implantacija – atlikus vietinį nuskausminimą burnos chirurgas žandikaulyje paruošia tinkamą „ložę“, į kurią įtvirtinamas implantas. Priklausomai nuo individualaus atvejo, gijimo laikotarpiui ant implanto gali būti pritvirtinama laikiną dantį atkurianti konstrukcija.
  • Gijimas – implanto tvirtas įaugimas į žandikaulį gali užtrukti nuo šešių savaičių iki kelių mėnesių. Gijimo procesui labai svarbi kruopšti kasdieninė burnos higiena.
  • Nauji dantys – tai individualiai Jums dantų technikų laboratorijoje sukurti dantų vainikėliai, tiltai, dantų protezai, kurie tvirtinami ant implanto.

Tolimesnė priežiūra – neprižiūrimas implantas, panašiai kaip natūrali šaknis, gali būti išstumtas į paviršių. Profesionali implantų higiena (du kartus per metus) būtina norint turėti ilgą naujojo danties gyvavimo laikotarpį. Dėl prastos, netinkamos burnos higienos ir rūkymo implantas gali suirti.

Verta atsiminti, kad kiekviena chirurginė intervencija susijusi su rizika, tad labai svarbu pasitarti su gyd. odontologu, tik jis gali įvertinti ar dantų implantai yra pats tinkamiausias sprendimas Jums.

Svarbi šiame momente yra ir kaina, tačiau daugelių atvejų, dantų implantai, nepaisant didesnių investicijų, ilgainiui būna ekonomiškesnis sprendimas.

Susigrąžinkite pilnaverčio gyvenimo pojūtį, jauskitės gerai ir rūpinkitės savo sveikata!

Burnos chirurgas ANDRIUS PETRAUSKAS.