facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Dantų gydymas – gyd. odontologė NOMEDA JURKUVĖNIENĖ

Dantų gydymas – gyd. odontologė NOMEDA JURKUVĖNIENĖ

Dantų gydymas, dantų plombavimas

Ėduonis arba dantų kariesas dažnai būna pagrindinis dantų netekimą lemiantis faktorius!

Dantų ėduonis arba kitaip dantų kariesas yra viena iš labiausiai paplitusių ligų visame pasaulyje. Dantų ėduonis – danties kietųjų audinių progresuojantis irimas, sukeltas burnoje esančių rūgščių. Jis atsiranda tada, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Laikui bėgant emalis tampa pažeidžiamas ir susiformuoja ertmė, ši liga visuomenės tarpe dažnai būna vadinama „skylė dantyje“.

Pagrindinės priežastys, kurios lemia šios ligos išsivystymą – dantų apnašos, mikroelementų stoka žmogaus organizme, angliavandenių perteklius maiste. Sumažėjus danties emalio atsparumui burnoje, esantiems bakterijų fermentams, susidaro palankios sąlygos lengvai tirpdinti emalį.

Apnašos – tai nematoma plėvelė iš maisto likučių, seilių sudėtinių dalių, mikrobų. Nesilaikant reguliarios, kasdieninės dantų valymo procedūros, apnašos pradeda kauptis tarpdančiuose, dantų vagelėse, prie dantenų. Būtent apnašose yra daugybė bakterijų, kurios skaldo cukrų iki rūgščių, o rūgštys savo ruožtu tirpina kietuosius danties audinius, taip ir vystosi ėduonis. Delsiant su gydymu, pasekoje atsiranda blogas, nemalonus burnos kvapas, neestetiškai atrodo ir patys dantys.

Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti kaip balkšvą dėmelę emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Vėliau dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri priklausomai nuo situacijos, kartais lėtai, o kartais ir gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Pati ėduonies ertmė dažnai atrodo mažesnė, negu yra iš tikrųjų. Kartais ėduonies vystymasis sustoja ir dėmės stadijoje, tuo atveju dėme tampa tamsesnės rudos, beveik juodos spalvos.

Pradinėse stadijose kariesas gali būti gydomas ir be ertmės gręžimo bei plombavimo, o tik specialiomis medžiagomis užtepant pažeidimo vietą. Tačiau, jei laiku nebus kreiptasi į gyd. odontologą, vėliau jau reikės rimtesnio gydymo.

Dantų karieso medicininis gydymas apima etapus, kaip kariozinės ertmės (skylės) išvalymas, bei išvalytos ertmės plombavimas arba atstatymas protezu. Ertmė valoma gręžiant, kuomet pašalinami infekuoti, pakitę ar suminkštėję audiniai, taip pat galimas ertmės išvalymas nuo nesveikų audinių ultragarsinių prietaisų pagalba. Mūsų klinikoje naudojamos naujausios kartos ir aukštos kokybės plombinės medžiagos, kurios leidžia pasiekti geriausią rezultatą kiekvienoje situacijoje.

Gyd. odontologės NOMEDOS JURKUVĖNIENĖS patarimai ir rekomendacijos Jums!

Sveikata prasideda Jūsų burnoje!

Norint kuo ilgiau išsaugoti sveikus dantis, reikia stengtis vadovautis ir sveikos gyvensenos principais – taisyklinga mityba, pieninių dantukų priežiūra, pirmųjų nuolatinių dantų priežiūra, pirmųjų nuolatinių dantų padengimas silantais, kasdieninė dantų valymo ir burnos ertmės higienos būklės kontrolė. Du kartus per metus profesionali burnos higienos procedūra, kurios metu gyd. odontologas arba burnos higienistas šalina mineralizuotas ir nemineralizuotas dantų apnašas, poliruoja dantų ir plombų paviršius, taip pat įvertina kasdieninį dantų valymo efektyvumą.

Nedarykite žalos patys sau ir kreipkite dėmesį į burnos sveikatą, kasdieniai instrumentai, kurie Jums padės yra dantų šepetukas, dantų pasta, tarpdančių šepetėlis ir dantų siūlas.

O svarbiausia nepamirškite profilaktiškai tikrinti savo burnos būklę, o mūsų klinikos specialistai visada laukia Jūsų.

Burnos sveikata mes rūpinames kasdien!

Gyd. odontologė NOMEDA JURKUVĖNIENĖ.