facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų balinimas kapomis

Graži, balta šypsena – prisižiūrinčio asmens vizitinė kortelė. Deja, ne kiekvienas gali pasigirti ir pasidžiaugti natūraliai balta šypsena. Kai vieniems tai pavyksta be didelių pastangų su kasdiene priežiūra, kitiems tenka apgalvoti rimtesnes alternatyvas, siekiant išgauti šviesesnių dantų atspalvį. Džiugu, jog šiuolaikiniame pasaulyje tai tikrai nebe problema – yra daugybė būdų pašviesinti dantis tiek gydytojo kabinete, tiek namų sąlygomis su profesionaliomis priemonėmis, pavyzdžiui, dantų balinimas kapomis. Plačiau apie šį būdą – toliau straipsnyje.

Dantų balinimas kapomis – patogus ir nebrangus būdas dantis balinti namuose

Vienas geriausių kainos ir kokybės santykiu pasižyminčių balinimo būdų – dantų balinimas kapomis. Tai palyginus nebrangus, tačiau itin efektyvus bei saugus dantų balinimas, kadangi visa eiga pasitariama su odontologu, parenkamos tinkamos medžiagos. Vizito metu yra paimami žmogaus burnos atspaudai, pagal kuriuos laboratorijoje pagaminamos individualios kapos. Namuose jos užpildomos gydytojo rekomenduotu geliu (gelio intensyvumas parenkamas pagal paciento pageidavimą bei atsižvelgiant į dantų jautrumą) ir laikomos keletą valandų per parą.

Dantų balinimas kapomis yra saugus metodas, kadangi dantis prie balinimo galima pratinti nuo dviejų valandų per parą, vėliau šį laiką prailginant. Kadangi tai nėra itin agresyvus balinimo būdas, dažniausiai pacientams rekomenduojama kapas laikyti apie aštuonias valandas – naktį, miego metu. Tai labai patogu, sutaupo laiko bei yra pigiau nei dantis balinant gydytojo kabinete. Be to, dantims tapus itin jautriems, dantų balinimas kapomis gali būti nutrauktas, tai priklauso nuo paties paciento. Taip pat ir su dantų šviesumu – dantų balinimas kapomis suteikia galimybę pačiam pacientui nuspręsti, kokio baltumo dantys jį džiugina.Vienintelis minusas – ilgesnis laikotarpis baltam dantų efektui išgauti nei balinant gydytojo kabinete.

Dantų balinimas kapomis namuose – privalumai:

  • galimybė dantis balinti pacientu patogiu metu (dieną ar naktį);
  • mažesnė kaina nei balinant gydytojo kabinete;
  • ilgalaikis rezultatas;
  • galimybė pasirinkti norimą gelio intensyvumą, skonį.

Tačiau yra keletas svarbių aspektų, kuriuos būtina žinoti, apgalvoti prieš nusprendžiant balinti dantis:

  • dantų negalima balinti esant padidėjusiai alerginei reakcijai karbamido peroksidui ar kitoms balinamojo gelio sudedamosioms medžiagoms;
  • dantų balinimas kapomis turėtų būti atidėtas besilaukiančioms ar kūdikį maitinančioms moterims;
  • balinimas nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 metų asmenims;
  • balinimo metu esančios dantų plombos nešviesėja, todėl balinimą rekomenduojama atlikti prieš planuojamą estetinį plombavimą;
  • balinant dantis būtina laikytis su gydytoju aptarto plano, priešingu atveju – gali nukentėti dantų emalis

Kaip vyksta dantų balinimas?

Dantų spalva kasdien yra veikiama maiste, gėrimuose esančių dažomųjų detalių, kurios ilgainiui užpildo dantų emalyje esančias mikroporas, dėl ko šie įgauna vis tamsesnę spalvą. Taisyklingai atliekamas dantų balinimas kapomis padeda panaikinti šiuos įsiskverbusius pigmentus ir dantys palaipsniui matomai šviesėja. Veikliosios dantų balinimo gelio medžiagos taip pat panaikina patamsėjusį dantų atspalvį, atsiradusį dėl tabako gaminių naudojimo.

Prieš ir po dantų balinimo procedūros gydytojų pateiktos paletės pagalba galima numanyti, kiek tonų dantys tapo šviesesni. Jei rezultatas vis dar nedžiugina, dantų balinimas kapomis suteikia galimybę balinimą tęsti toliau, kol bus pasiektas trokštamas dantų baltumas. Nesigėdykite savo šypsenos – pašviesinkite dantukus ir drąsiai nusišypsokite pasauliui! Juk pasitikėjimas savimi dėl reprezentatyvios išvaizdos dažnai būna žmogaus sėkmės garantas.