facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Burnos higiena – gerai savijautai!

Burnos higiena – gerai savijautai!

Burnos higiena – prastam burnos kvapui STOP!

Prastas burnos kvapas, kodėl? Juk dantys atrodo sveiki ir maitinimosi įpročiai teisingi, tačiau jaučiamės nepatogiai kiekvieną kartą bendraudami. Priežastis paprasta – išmokus tinkamai prižiūrėti burnos ertmę galima susigrąžinti ne tik gaivų kvėpavimą, bet ir išvengti  kitų ligų.

Nemalonus burnos kvapas dažniausiai atsiranda dėl burnoje besidauginančių bakterijų, kai nepakankamai rūpinamės savo burnos higiena ir burnoje pasilieka maisto likučių. Bakterijos skaido proteinus bei kitas medžiagas, o proceso metu išskiria dvokias dujas.

Kita priežastis – virškinimo sistemos veiklos sutrikimai, kai maistas pernelyg ilgai užsibūna skrandyje. Šiuos simptomus galima pašalinti sureguliavus mitybą, taip pat vartojant skrandžio sulčių rūgštingumą reguliuojančius preparatus. Žinoma tiksliai diagnozei nustatyti, reikia išsitirti skrandį.

Ir vienu ir kitu atveju nemalonaus kvapo kaltininkės yra bakterijos.

Užduokite sau klausimą, ar Jūs gerai maitinatės?, tai reiškia laikotės subalansuotos mitybos, turinčios būtiną kiekį baltymų, angliavandenių, įvairių vitaminų, kurių gausu tiek daržovėse, tiek vaisiuose.

Ar tinkamai kasdien prižiūrite burnos ertmę?, iš tiesų labai dažnai ji būna neteisinga, t.y. dantys valomi per trumpai, ne po 2 – 3 minutes, valomi per stipriai, ne visada naudojant tarpdančių siūlą. Dažnai pasirenkamos netinkamos burnos ertmės priežiūros priemonės ir dantų šepetėliai. Tad ilgainiui dantys pakeičia spalvą, susidaro dantų apnašos, pradeda kraujuoti dantenos, ko pasekoje išsivysto dantenų uždegimas – bakterinis gingvitas.

Labai svarbu dantų šepetėlius rinktis patogius, minkštus, netraumuojančius dantenų ir nepažeidžiančius emalio ir keisti juos kas 2 – 3 mėnesius.

Kaip papildomą priemonę naudokite skalavimo skysčius, jų yra gydomųjų ir kosmetinių. Kosmetiniai skysčiai mažina bakterijų kaupimąsi. Į gydomųjų skysčių sudėtį įeina antibakterinių ir uždegimą slopinančių medžiagų. Jie rekomenduotini sergantiems dantenų uždegimu (gingvitu), lėtiniu periodontitu. Gydomųjų skysčių galite pasigaminti ir namuose, tai įvairūs vaistažolių nuovirai iš medetkų, ramunėlių, ąžuolo žievės.

Nemalonų burnos kvapą gydo ir petražolės – galima pakramtyti petražolių lapelių, išgerti arbatos, arba pavartoti petražolių kapsulių.

Mielieji, taip pat nepamirškite apie reguliarią profesionalią burnos higienos procedūrą odontologo kabinete ir turėkite sveiką šypseną. Juk labai svarbu ne tik gražiai šypsotis, bet ir jaustis sveikam.

Gyd. odontologai Nomeda Jurkuvėnienė, Rolanda Dzedulionienė, Aurelija Petrikauskienė, Gražina Šlenienė, Ieva Jakubauskaitė.