facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

BENDRINĖ NEJAUTRA – dirbtinis miegas sunaikina ir skausmą ir baimę!

BENDRINĖ NEJAUTRA – dirbtinis miegas sunaikina ir skausmą ir baimę!

Bendrinė nejautra – dirbtinis miegas sunaikina ir skausmą ir baimę. Skausmo baimė yra nevaldoma. Tačiau medicinoje, kartu ir odontologijoje, yra daugubė priemonių, kurios ne tik palengvina chirurgų darbą, bet ir pacientams suteikia komforto. Viena jų – trumpalaikė bendrinė nejautra, kurią taiko kartu su chirurgu dirbantis anesteziologas.

Burnos chirurgas Andrius Petrauskas – chirurgui puikios darbo sąlygos!

„Dažnai pasitaiko žmonių, kurie ypač bijo skausmo: kai ne jaudulys virpina rankas, o krečia nevaldoma skausmo baimė. Atrodytų keista, kad daug žmonių bijo ne pačios chirurginės procedūros, o vietinę nejautrą sukeliančių vaistų injekcijos – adatos dūrio. Žmonės alpsta vos pamatę adatą.

Yra ir kitokių pacientų, kurie adatos lyg ir nebijo, bet krūpčioja nuo kiekvieno chirurgo prisilietimo, nors zonoje, kurioje atliekama procedūra, skausmas nejuntamas. Jei žmogus šokinėja kėdėje, atrodo, kad jam vis dėlto skauda todėl chirurgas negali ramiai dirbti.

Trumpalaikė bendrinė nejautra žmogų prislopina. Jis snaudžia, pats kvėpuoja, vykdo nurodymus, o prabudęs neprisimena procedūros.

Tai ypač praverčia atliekant ilgas burnos chirurgijos procedūras, kai traukiami, pavyzdžiui, visi keturi protiniai dantys. Jei viskas vyksta sklandžiai, procedūra atliekama per valandą, bet ji gali trukti ir iki pusantros ar net dviejų valandų, ypač tuomet, kai žmogus bijo.

Viena sudėtingesnių chirurginių procedūrų, kai praverčia trumpalaikė bendroji nejautra, – žandikaulio kaulo atkūrimas. Taip pat implantacijos procedūrų metu, kai vienu kartu įsriegiama daug implantų.

Gerai suplanavus, padedant anesteziologui, vienu kartu galima atlikti visas chirurgines procedūras, kurios tuo metu būtinos pacientui.“

Anesteziologas Ričardas Peldžius – vienas tų medikų, kurio užduotis – malšinti skausmą ir baimę

Jo pagalbos prireikia pacientams, kuriems reikia kuo skubiau išsigydyti burnos ertmės ligas, nes jie rengiasi kitoms medicininėms intervencijoms ar procedūroms.

Protinio danties traukimo procedūrą kartą jau patyrę pacientai paprastai skundžiasi ne skausmu , o nemaloniais pojūčiais.

Kita grupė pacientų, kuriems praverčia anesteziologas, – tai žmonės, kuriems burnos chirurgas turi atlikti sudėtingas procedūras, pavyzdžiui ištraukti ne vieną, o kelis protinius dantis.

Yra žmonių, kuriems sunku ilgai išbūti išsižiojus, todėl trumpalaikė bendroji nejautra gali būti taikoma, pavyzdžiui atliekant implantų sriegimo procedūras.

Chirurginei procedūrai, per kurią taikoma trumpalaikė nejautra, pasirengiama iš anksto.

Pirmiausia anesteziologas apklausia pacientą, kokiomis ligomis jis yra sirgęs, kokių patyręs operacijų, kokius vaistus nuolat vartoja, kokiems yra alergiškas. Ir sudaro savo darbo planą.

„Nejautra privalo būti saugi ir nesukelti nepageidaujamo poveikio. Yra tam tikrų aplinkybių, kai pavyzdžiui žmogus serga komplikuota širdies liga, tokios nejautros negalima taikyti. Visa tai mes išsiaiškiname per apklausą“ – kalbėjo anesteziologas.

Ruošdamas pacientą nejautrai jam iš anksto paskiria raminamųjų vaistų. Taip sumažinama baimės keliama įtampa, kuri vargina chirurginės procedūros laukiantį žmogų.

„Trumpalaikę nejautrą sukeliantys vaistai pradedami leisti tuomet, kai žmogus pasodinamas į burnos chirurgo kėdę. Visą tą laiką, kol dirba chirurgas, stebiu visas paciento gyvybines funkcijas: sąmonės lygį, širdies veiklą – pulsą, kraujospūdį, taip pat kvėpavimą. „Vilniaus Denticijos“ klinikoje yra visa tam būtina įranga.

Kol veikia bendrinė nejautra, žmogus nejaučia nei skausmo, nei kitų nemalonių potyrių. Taip ir pacientui, ir chirurgui sudaromos puikios sąlygos. Pastarasis gali dirbti ramiai, žinodamas, kad pacientas nieko nejaučia.

Nejautrą sukeliantys vaistai organizme visiškai išsisklaido per valandą kitą.

Todėl, anot R. Peldžiaus, reikia, kad iš klinikos namo pacientus kas nors palydėtų. Po operacijos pačiam žmogui sėsti prie automobilio vairo rizikinga, mat vaistai dar tam tikrą laiką sukelia mieguistumą bei galvos svaigimą.

Odontologijos klinikoje pacientai gauna atmintinę, kaip elgtis prieš ir po procedūros, kurios metu buvo taikoma trumpalaikė nejautra.

Anesteziologija turi daugybę vaistų, kuriuos galime skirti tik mes, šios srities specialistai. Procedūros saugumas ir komfortas – šiuolaikinės medicinos siekis, – kalbėjo R. Peldžius.

„Vilniaus Denticijoje“ anesteziologas kartu gali dirbti ne tik su burnos chirurgu, bet ir su kitais odontologais.

Mes UŽ pacientų komfortą ir ramybę.