facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Bedančių pacientų protezavimas

Bedančių pacientų protezavimas

Ar kada susimąstėte kiek jūsų aplinkoje yra bedančių žmonių, kasdien vargstančių su išimamais dantų protezais, bijančių šypsotis ir negalinčių valgyti tam tikrų kietų ar birių maisto produktų?


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atlikti tyrimai šokiruoja: net 30% vyresnių nei 65 m. lietuvių ir 26,5% vyresnių nei 45 m. Vilniaus apskrities gyventojų yra bedančiai.

Ar galime jiems padėti?

Mokslas yra nuostabus dalykas, gebantis rasti išeitis iš probleminių situacijų, o šiuolaikinė odontologija išties džiugina inovatyviais sprendimais. Tam, kad tie sprendimai kuo greičiau ir kokybiškiau pasiektų pacientus, būtina tobulintis, dalintis ir atnaujinti turimas žinias. Būtent šiuo tikslu, odontologijos klinikų grupės „Denticija“ medikai, dantų technikai ir marketingo sektoriaus atstovai dalyvavo įkvepiančiuose odontologo dr. Adomo Auškalnio ir dantų techniko (DT) Raimundo Bagdono mokymuose „Bedančių pacientų implantavimo ir protezavimo strategijos”.

Problematika. Su kokiais sunkumais susiduria medikai, siekdami geriausio rezultato savo pacientams?

Mokymų metu buvo išsamiai pristatyta problematika, su kuria susiduria odontologai ir dantų technikai: konstrukcinių medžiagų pasirinkimas, kramtymo krūvio absorbacija, dantų protezų higiena, gydymo eigos planavimas. Ypatingai išsamiai buvo pristatyta pastaroji problematika – gydymo eigos planavimas. Visi medikai vienareikšmiai sutinka, kad tai yra svarbiausia gydymo proceso dalis.

Galutinis bedančių pacientų protezavimo rezultatas turi estetiškai tenkinti ir pacientą, ir gydytoją. Taip pat turi užtikrinti, kad nebus sukelti funkciniai degeneraciniai pakitimai. Tam, kad pasiektų šių rezultatų, gydytojai odontologai ir dantų technikai atlieka aibę reikalingų tyrimų: diagnostika, paciento poreikių ištyrimas, atliekama išsami veido anatomijos analizė bei fonetinis-morfologinis tyrimas.

Šiuolaikinių technologijų eroje dažnai pamirštame laiko patikrintus ir mediciniškai patvirtintus gydymo būdus. Dr. Adomas Auškalnis akcentavo fonetinio – morfologinio tyrimo svarbą, kurį dar 1974 metais išsamiai aprašė odontologijos istorijos tyrėjas Dr. Peter Dawson. Šio tyrimo metu, net pradiniuose gydymo etapuose yra itin lengva suprasti, ar gaminamas protezas atitiks paciento anatomiją ir neturės funkcinių deformacijų. Taigi, mokymų lektoriai priminė kolegoms, kad bedančių pacientų protezavimo procesas turi būti orientuotas į estetiką, tačiau privalo būti kontroliuojamas fonetiškai bei morfologiškai.

Mokymu metu dr. Adomas Auškalnis ir DT Raimundas Bagdonas gana išsamiai pasidalino savo studijomis ir praktikomis, atliekant bedančių pacientų protezavimo darbus. Kalbėjo apie implantacijos gido ir implantacijos procedūrų planavimo etapus, tikslių atspaudų svarbą, apie fiksuotus laikinus protezus bei nuolatines restauracijas.

Moksliniai atradimai šalia mūsų

Pirmojoje šio straipsnio pastraipoje perskaitėte, kad „Bedančių pacientų implantavimo ir protezavimo strategijos” mokymai mums pasirodė itin įkvepiantys. Paaiškinsime kodėl. Sutikite, kai žmogus nuoširdžiai myli savo darbą, gilinasi į naujausius technologinius ir mokslinius tyrimus, dažnai ir pats tampa išradėju.

Dr. Adomas Auškalnis ir DT Raimundas Bagdonas pristatė savo tyrimą apie bedančių pacientų gydymą bei jų patentuotą „Genetinio donoro“ metodo taikymą. Ilgamečio mokslinio ir techninio darbo su bedančiais pacientais eigoje, mokslininkai atrado neįtikėtiną galimybę, ateityje galėsiančią ženkliai palengvinti bedančių pacientų gydymo procesus. Tai – protezų gamyba naudojant (atkartojant) paciento artimųjų (pvz.: močiutė – anūkė) dantų modelį, genetiškai paveldėtą bei anatomiškai atitinkantį paciento žandikaulio formą.

Norite profesionalios pagalbos atkuriant bedantę šypseną? Rinkitės Denticiją.

Odontologijos klinikų grupė „Denticija“ – viena didžiausių Lietuvoje. Ją sudaro trys medicinos centrai: Vilniuje Vilniaus g. „Denticija“ ir Grybo g. „Denticija“, Kauno miesto „Denticija“ bei „Denticija” dantų technikos laboratorija. Šios klinikos ir laboratorija pasižymi išskirtine darbo kokybe. Tai ilgamečio ir nuoseklaus darbo pasėkmė, nes nuolatinis specialistų tobulinimasis ir žinių atnaujinimas yra prioritetinė klinikos grupės veiklos sritis.

Jei jūs ar jūsų artimieji susiduriate su bedantės šypsenos problemomis, kreipkitės į mūsų klinikas. Odontologijos klinikų grupėje „Denticija“ dirba aukšto lygio kvalifikacijos bei įvairių profilių specialistų komanda, užtikrinanti pacientui jo pasirinkto gydymo plano įgyvendinimą.