facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Atsakinga tėvystė – ne tik apie laimingą vaikystę, bet ir apie sveikos gyvensenos pagrindus

Atsakinga tėvystė – ne tik apie laimingą vaikystę, bet ir apie sveikos gyvensenos pagrindus

Antrus metus iš eilės odontologijos klinikos „Denticija“ odontologės besirūpinančios vaikų ir paauglių dantų gydymu ir priežiūra dalyvavo dviejų dienų konferencijoje ATSAKINGA TĖVYSTĖ. Renginyje šiais metais buvo kalbama apie harmoningus, pilnaverčius tėvų ir vaikų santykius. Buvo aptariamos šeimos, švietimo, mitybos, ugdymo temos bei ieškomi kūrybingi ir efektyvūs sprendimai, kaip pakeisti nusistovėjusią ir nekintančią tvarką.


Aukšta savivertė – viena svarbiausių savybių kiekvienam vaikui. Graži ir sveika vaiko šypsena yra garantas į didesnį pasitikėjimą savimi, o to pasekoje ir į sėkmingesnį bendravimą su aplinka. Būtent tai akcentavo šių metų „Denticija“ stendas, kurio dėmesys buvo nukreiptas į vaikų ir paauglių dantų gydymą ir priežiūrą.

Šių metų konferencijoje skaitytuose pranešimuose vyravo temos, kalbančios apie siekiamybę užauginti laimingą ir aukštos savivertės vaiką. Renginio dalyvius konsultavusios „Denticija“ odontologės Rasa Masiliūnienė ir Rūta Minkevičienė vienareikšmiai teigė, kad burnos higienos bei dantų priežiūros įgūdžių formavimas nuo pirmųjų dantų atsiradimo – viena svarbiausių atsakingo, savimi pasitikinčio ir laimingo žmogaus asmenybės formavimosi savybių.

Atsakinga tėvystė„Atsakinga tėvystė“ archyvo nuotr.

Kol vaikas yra mažas, jis žingeidžiai stebi pasaulį ir noriai mokosi iš artimos aplinkos bendravimo, elgesio bei asmens higienos normų. Taigi, gydytojos odontologės pataria tėvams nepraleisti šio vaiko raidos etapo ir kiek galima anksčiau supažindinti vaikus su burnos ir dantų priežiūra. Reguliarus lankymasis pas odontologus, kasdienis dantų valymasis bei periodiškas rūpestis burnos higiena – tai yra itin svarbių žmogaus sveikatai įpročių formavimas.

Nesuformavus dantų priežiūros įpročių pirmaisias vaiko gyvenimo metais, paauglystėje tėvai gali susidurti su sunkumais. Mat didėjant nuolatinių dantų skaičiui burnoje, gali kilti pavojus taisyklingo sąkandžio bei sveikos šypsenos formavimuisi. O keičiantis paauglių kūnui, nusilpsta ir jų pasitikėjimas savimi. Šiame amžiaus tarpsnyje jie supranta, kad kažkas nutiko ne tik jiems, bet ir jų bendraamžiams. Tai suteikia pažeidžiamumo jausmą. O kai vaikai jaučiasi pažeidžiami, jie arba susigūžia ir įgyja kompleksų, arba pradeda maištauti.

Atsakinga tėvystė„Atsakinga tėvystė“ archyvo nuotr.

Paauglystės laikotarpiu vaikai ieško savo asmenybės išskirtinumų, tad pradeda intensyviau rūpintis savo išvaizda ir stiliumi. Šiuo vaiko brandos laikotarpiu tėvams iškeliamas nelengvas uždavinys – diplomatiškai įtikinti savo paauglį, kad burnos higiena yra neatsiejama bendros išvaizdos dalis, kad sveika šypsena, gaivus burnos kvapas ir balti dantys padės išauginti savivertę bei bendraamžių tarpe taps išskirtiniu vaiko bruožu.

Odontologės R. Masiliūnienė ir R. Minkevičienė ragina tėvus, auginančius paauglius, pasitikėti specialistais. Juk dažnai šeimai yra pažįstama situacija, kai paauglys „negirdi“ tėvų žodžių, tačiau sėkmingai įsiklauso į tuos pačius žodžius, ištartus specialisto ar kito autoritetingo vaikui žmogaus lūpomis. Tėvų ir specialistų bendradarbiavimas yra raktas į sėkmingą problemos sprendimą.