facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Atėjus vasarai vaikų odontologė pataria

Atėjus vasarai vaikų odontologė pataria

Artėjančios vaikų vasaros atostogos tėvams dažnai būna didelis galvos skausmas kuomet reikia nuspręsti, kaip turiningai suplanuoti mažųjų poilsį. Gydytoja odontologė Julija Vaščiūnaitė – Tylienė sako, kad vasarą tėveliai turi būti ypač atidūs, kadangi šiuo metu ypač išauga traumų tikimybė, kuomet vaikai nusiskelia ar išsimuša dantis.

Vien 2017-taisiais metais Lietuvos savivaldybėse užfiksuoti daugiau kaip trys tūkstančiai atvejų, kurių pusę sudarė traumos važinėjantis riedlente, dviračiu ar užkliuvus. Dažnai dėl šių atsitikimų vaikams prireikia ir odontologo pagalbos.

J. Tylienė teigia, kad daugeliu atvejų gydymas yra įmanomas, tačiau po nelaimės tėveliai turi nedelsti ir iškart kreiptis į odontologą

„Įvykus nelaimei svarbu kuo greičiau apsilankyti pas odonotologą. Jeigu dantis buvo nuskeltas ir pavyksta surasti nuskeltą dalį – parodykite ją gydytojui, galbūt pavyks nulūžusią dalį „priklijuoti“. Jeigu vaikas visiškai išsimušė nuolatinį dantį – išmuštą dantį reikia kuo greičiau įdėti į pieną ar seilas, dantis net gali būti laikomas burnoje už lūpos, taip pat nevalykite ir negramdykite išmušto danties. Visais atvejais itin svarbus yra laikas, kuo greičiau dantis atstatomas – tuo didesnė tikimybė, kad jis visiškai sugis“, – sako odontologijos klinikos „Denticija“ gyd. vaikų odontologė.

Vasaros metu vaikai mažiau rūpinasi burnos higiena

Gydytoja Julija Vaščiūnaitė – Tylienė sako, kad tėveliai vasaros metu turėtų skirti daug dėmesio ir vaikų burnos higienai, kadangi mažiesiems viešint pas senelius ar būnant įvairiose stovyklose – burnos higienos rėžimo ne visada laikomasi.

„Vasarą vaikai atsipalaiduoja, nelieka griežto rėžimo, kada jie turi keltis į mokyklą, todėl dažnai vaikai pamiršta ir burnos higieną – valytis dantis du kartus per dieną. Taip pat dažnai vasara vaikai valgo daug daugiau saldumynų, nes būna stovyklose ar pas senelius be tėvų. Todėl prieš vasaros atostogas labai raginu tėvelius, kad jie patikrintų savo mažųjų dantų būklę. Jeigu odontologas mato, kad yra pažestų dantų, juos gali padengti silantais ir taip apsaugoti bent kurį laiką nuo didesnių problemų“, – teigia odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja.

„Kaip prevencinę priemonę, galėčiau tėveliams rekomenduoti naudoti išmaniuosius dantų šepetėlius, kurie fiksuoja, kaip dažnai, ir kaip efektyviai vaikas valėsi dantis“, – sako J. Tylienė.

J. Tylienė priduria, kad vasarą galima išnaudoti ir sudėtingiems vaikų dantų gydymams, kadangi jiems nereikia eiti į mokyklą ir vaikas dėl to jaučia mažesnį diskomfortą.

„Jeigu yra planuojamas gydymas naudojant bendrąją nejautrą, siūlyčiau visada rinktis vasarą, kadangi šiltuoju metų laiku yra mažiau kvėpavimo takų infekcijų, įvairių susirgimų, todėl gydymą planuoti yra daug lengviau ir procedūra praeina daug sklandžiau“, – sako J. Tylienė.

Odontologė sako, kad vasaros atostogų metu rekomenduoja pradėti dantų tiesinimo gydymą

„Dantų tiesinimas tiesinamosiomis kapomis ar breketais reikalauja daug laiko. Be to, pirmas kelias savaites vaikas turi apsiprasti su breketais ar kapomis, dažnai jam būna sunku kalbėti, dėl to jis jaučiasi prastai mokykloje ar būreliuose, juos praleidžia. Todėl labai rekomenduoju sudėtingus gydymus pradėti vasarą, tada vaikas jaus daug mažiau streso ir nepajus didelio diskomforto“, – sako J. Tylienė.