facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienos

Bendroji nejautra yra sudėtinga, bet maksimaliai saugi procedūra

Bendroji nejautra yra sudėtinga, bet maksimaliai saugi procedūra

Bendroji nejautra – tai dirbtinai sukeltas centrinės nervų sistemos slopinimas (anestezija, gr. nejautrumas). Anestezijos metu netenkama sąmonės (sedacija), nejaučiama skausmo (analgezija), atsipalaiduoja raumenys (miorelaksacija) ir iš dalies nuslopinamos vegetacinės (autonominės) funkcijos, refleksai bei nepageidaujamos organizmo reakcijos į sukeliamą stresą.

Šiuolaikinė bendroji nejautra yra sudėtinga, bet maksimaliai saugi procedūra. Naudojami saugumo protokolai primena įdiegtus aviacijos pramonėje, nes klaidos kaina tokia pat didelė. Vartojamų dujų bei kitų vaistinių preparatų veikimo trukmė neilga, kas užtikrina lengvą jų dozavimą ir greitą paciento pabudimą po nejautros.

Vaistai organizme nesikaupia ir ilgalaikių reiškinių nesukelia. Nejautros procedūrų skaičius tam pačiam asmeniui nėra ribojamas, nejautra nesukelia atokių mąstymo, suvokimo, susikaupimo ar įsiminimo problemų, todėl netrukdo protiniam darbui, mokslui ar studijoms. Nepageidaujamos reakcijos retos, dažniausiai greitai praeinančios – tai skausmas ar nemalonus pojūtis injekcijos vietoje, burnoje, ryklėje, taip pat galvos svaigimas, pykinimas, žymiai rečiau – vėmimas, alerginės reakcijos, kvėpavimo takų problemos. Ypatingai retai gali įvykti gyvybei pavojingi širdies ir kvėpavimo sutrikimai, kurių metu anestezijos komanda pasiruošusi suteikti specializuotą reanimacinę pagalbą, komandos nariai apmokyti specialiuose kursuose ir aprūpinti visa reikiama įranga bei priemonėmis. Mirties tikimybė minimalios ir mažos anestezijos rizikos pacientams yra nykstančiai maža ir individualiai varijuoja nuo kelių šimtųjų iki kelių dešimtųjų procento dalių (0,04-0,4proc., t.y. nuo 4 atvejų iš tūkstančio iki tiek pat atvejų iš dešimties tūkstančių nejautros procedūrų).

Denticijoje dirba licencijuoti medicinos gydytojai anesteziologai reanimatologai Ričardas Peldžius ir Tomas Tamošiūnas. Prieš procedūrą vienas iš gydytojų apžiūri pacientą, įvertina anestezijos riziką, parenka optimaliausią anestezijos būdą ir sėkmingai tai atlieka dirbdamas anestezijos komandoje, kartu su pagalbininke – medicinos slaugytoja, anesteziste.

Dėl išsamesnės informacijos skambinkite 8 52 70 9125 arba rašykite registracija@vilniausdenticija.lt.