facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu specialistas ne tik nustatys, kaip kokybiškai valotės dantis ir kokia yra aplink dantis esančių audinių būklė, ar jie neuždegiminiai, bet ir padės išsirinkti tinkamas priemones burnos higienos procedūroms namie.

Valytis dantis mokoma nuo vaikystės, tačiau puikiai jų išsivalyti namie neįmanoma. Dantų šepetėlis pasiekia ne visas dantų vageles, dantų šonus, tarpdančius valant specialiu siūlu vis tiek pasilieka maisto likučių, apnašų.
Burnos higiena VistaCam
Dantų apnašos, kuriuose plinta bakterijos, gali sukelti sunkias burnos ligas, dar vadinamas periodonto ligomis. Kartu su seilėmis gaudamos mineralų dantų apnašos kalkėja ir virsta dantų akmenimis, o pastarųjų savarankiškai namie pašalinti neįmanoma. Kaupiantis dantų akmenims dantenas gali apimti uždegimas, galintis peraugti į periodontitą, kurio nepastebėjus ar nepradėjus laiku gydyti galima netgi netekti dantų.

Kad to nenutiktų, kiekvienas pacientas turėtų bent kas pusę metų apsilankyti profesionalaus burnos higienisto kabinete.

Burnos higienos procedūrų metu burnos higienistas profesionaliai nuvalys kietąsias ir minkštąsias dantų apnašas, pašalins dantų akmenis, nupoliruos dantų paviršius, jei reikės, atliks mineralinių, gydomųjų medžiagų aplikacijas.

Vertėtų atminti, kad dažnai profesionalios burnos higienos procedūrų prireikia prieš daugelį kitų odontologinių procedūrų atlikimą: prieš periodontologines operacijas, dantų balinimą, protezavimą, ortodontinį gydymą.

Profesionali burnos higiena, atliekama kartą arba kelis kartus per metus (priklausomai nuo paciento burnos būklės) padės išvengti tolimesnių rūpesčių pradėjus skaudėti dantims, prasidėjus infekcijai ar ėmus dantims klibėti.

Odontologijos klinika Vilniuje „Denticija“.

Maloniai Jūsų laukiame!