facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas pacientams leis išvengti prastos estetinės išvaizdos, kalbos defektų, sugrąžins natūralią kramtymo funkciją, be to, neleis dėl dantų trūkumo išsivystyti žandikaulių patalogijoms.

Išsaugoti visus savus dantis pavyksta retam žmogui. Dėl įvairių patirtų traumų, smarkių pažeidimų, nusidėvėjimo ir kitų dalykų kartais atkurti danties plombinėmis medžiagomis neįmanoma.

Dantų protezavimui naudojamos restauracijos yra tvirtos, ilgaamžiškos ir patogios, todėl tuo atveju, jeigu yra prarasta nemaža dalis danties audinio, dantis nulūžęs, jo ar kelių dantų nėra, defektus sėkmingai galima ištaisyti dantų protezais.

Dantų protezai gali būti  bemetalės keramikos, metalo keramikos, tiltiniai protezai, protezai ant implantų, plokštelės, sudėtingi lanko atraminiai protezai.

Bemetalės keramikos dantų protezai dažniausiai naudojami priekinių dantų protezavimui. Jie pagaminti iš porceliano, yra laidūs šviesai, todėl atrodo ypač natūraliai.

Metalo keramikos dantų protezai gaminami metalinį karkasą padengus porceliano, atitinkančio įprastą dantų spalvą, sluoksniu.

Netekus dantų ištaisyti padėtį įmanoma tiltiniais dantų protezais (šalia trūkstamų dantų esantieji kiti dantys apvelkami karūnėlėmis, kartu pridedant ir trūkstamą dalį). Kiekvienu iš pateiktų atvejų po profesionalios konsultacijos gydytojas odontologas įvertins padėtį ir kartu su pacientu nutars, kokį dantų protezavimo būdą rinktis būtų tikslingiausia.

Neverta baimintis, kad dantų protezai atrodys negražiai, bus nepatogūs, kad nuolat jausite diskomfortą. Šiuolaikinės technologijos, naudojamos pažangios medžiagos, bei gamybos būdai užtikrina, kad dantų protezai kiekvienam pacientui yra pritaikomi individualiai pagal poreikius.

Vilniaus odontologijos klinikoje „Denticija“ dantų protezai gaminami pensinio amžiaus žmonėms, vaikams iki 18 metų bei neįgaliesiems, kai išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką.

Asmenims, neasantiems laukiančiųjų dantų protezavimo sąraše, reikėtų apsilankyti poliklinikoje, kurioje yra registruoti, gydytojo odontologo konsultacijoje. Poliklinikos darbuotojai užpildys reikiamus dokumentus ir įrašys pacientą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

Dantų protezavimas sugrąžins gyvenimo kokybę ir džiaugsmą!.

Odontologijos klinika Vilniuje „Denticija“.

Maloniai Jūsų laukiame!