facebook
gplus
linkedin
instagram
newsletter subscribe

Naujienlaiškio prenumerata

Dantų implantacija

Netekote vieno ar kelių dantų? Negalite laisvai šypsotis, jaučiate diskomfortą? Nekentėkite – implantacija gali padėti pamiršti bet kokius nemalonius jausmus. Gyvename technologijų amžiuje, kuriame galima visiškai atkurti prarastus dantis ir vėl nevaržomai šypsotis, valgyti norimą maistą. Implantacija – tai pažangiausias šių dienų būdas atstatyti prarastus dantis, nešlifuojant bei kitaip nepažeidžiant šalia esančiųjų. Taip pat dantų implantacija žinoma bei vertinama dėl galimybės atkurti ne tik viršutinę danties dalį, bet ir pačią jo šaknį. Patariame, ką naudinga žinoti kiekvienam, svarstančiam apie implantaciją: kokia tai procedūra, ar ji labai brangi, kiek laiko trunka gydymas?

Implantacija – neskausminga ir greita galimybė susigrąžinti prarastus dantis

Kaip jau minėta, implantacija suteikia galimybę visiškai atkurti vieną ar keletą dantų. Be to, implantacija nėra skausminga procedūra – dažniausiai implanto įsriegimui pakanka vietinės nejautros. Jei po procedūros jaučiamas nemalonus maudimas ar stipresnis skausmas, gydytojas patars, kokius nuskausminamuosius vartoti, siekiant to išvengti, tačiau dažniausiai kitą dieną po procedūros pacientai nejaučia jokio skausmo. Pooperaciniu laikotarpiu skiriamas antibiotikų kursas, kurį reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodo gydytojas.

Įsriegus implantą, šiam reikia laiko prigyti. Tam dažniausiai skiriami 2-4 mėnesiai, po kurių ant implantų jau galima protezuoti individualiai sukurtą danties vainikėlį. Iki to laiko implantacija suteikia galimybę sukurti laikiną vaikinėlį, kuris laikinai visiškai atkuria estetinį dantų vaizdą ir kramtymo funkciją. Taigi, implantacija leidžia išvengti bet kokio diskomforto dėl prarasto danties jau pirmąją dieną, apsilankius pas gydytoją.

Prieš implantaciją

Kadangi implantacija yra invazinė procedūra, todėl reikalingas bendras paciento ištyrimas. Prieš implantaciją įvertinama bendra paciento sveikata, dantų būklė, sąkandis, šalia esančių dantų būklė. Taip pat atliekamas radiologinis tyrimas, kuris padeda įvertinti prarasto danties kaulo kiekį ir jo kokybę. Tai itin svarbi dalis, kadangi nuo tyrimo rezultatų priklauso tolesni implantacijos žingsniai. Sėkminga implantacija galima tik tuomet, kai danties kaulas nesunykęs, nesuminkštėjęs, jo yra pakankamai. Tyrimas visa tai parodo, tuomet pacientui taikomas implanto įsriegimas arba pirmiau – kaulo atauginimo procedūra.

Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis, tai vienas iš pažangiausių gydymo būdu, kuris suteikia galimybę jaustis kaip su savais dantimis.

Turėdami patrauklius bei naturaliai atrodančius dantis jausitės ir atrodysite puikiai. Galėsite pilnai pasitikėti savimi, nebejausti diskomforto bei drąsiai šypsotis.

Kas yra nauji dantys?

Tai individualiai Jums sukurtos dantų karūnėlės ir tiltai, būtent su jais Jus jaučiatės kaip su naturaliais dantimis. Jie gali būti tvirtinami ant natūralių dantų arba implantų.

Dantų implantai – tai dirbtinės, tvirtai į žandikaulio kaulą įsuktos šaknys. Ant jų tvirtinami fiksuoti arba išimami naujieji dantys.

Kada būtent implantai yra vienas iš geriausių sprendimų?

Kai trūksta vieno, kelių ar visų dantų. Galima pasirinkti įvairius dantų atkūrimo implantais sprendimus.

Atliekant dantų implantaciją specialiai sukurtas danties šaknies formos varžtas įsriegiamas į žandikaulio kaulą, kur nėra danties, ir tampa savotiška nauja šaknimi būsimam dančiui. Po kaulo priauginimo prie implanto, ant jo atliekamas protezavimas.

Odontologas naudodamas specialias medžiagas, atsižvelgdamas į paciento dantų formą, spalvą, pagamina naują danties vainikėlį.

Tais atvejais, kai vieno ar daugiau dantų nebuvo ilgesnį laiką, kaulas toje vietoje ima tirpti. Tad kartais atlikti dantų implantacijos iš karto neįmanoma – būtina kaulo augmentacija, arba dar kitaip, kaulo atauginimas. Po šios procedūros naujai suformuoto kaulo vietoje galima atlikti dantų implantaciją.

Renkantis šį metodą tuomet, kai trūksta vieno danties, implantacija atliekama defekto vietoje, neliečiant aplinkinių dantų. Trūkstant dantų žandikaulio gale tai vienas iš efektyviausių dantų atstatymo metodų, nes po dantų implantacijos atstatomos normalios kramtymo funkcijos, sąkandis, tačiau neapkraunami atraminiai dantys. Be to, dažniausiai protezų išiminėti nereikia.

Tarptautinis tyrimas parodė, kad net ir po 10 metų implantuoti dantys sėkmingai funkcionuoja, o tinkamai prižiūrimi dantų implantai normaliai funkcionuos iki 30 metų.

Dantų implantai išsaugo turimus paciento dantis, atstato trūkstamus, sustabdo žandikaulio yrimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas, pasitikėjimą savimi ir nuostabią šypseną!

Odontologijos klinika Vilniuje „Denticija“.

Maloniai laukiame Jūsų!